Nova pobjeda rukometašica (DALMATINKA – SPLIT 2010 II 23:19)

Nakon remija u Zadru na otvaranju proljetne polusezone rukometašice Dalmatinke upisale su treću pobjedu u nizu. U 13.kolu 2 HRL – jug Pločanke su bile domaćin drugom sastavu prvoligaša Split 2010 te zasluženo slavile rezultatom 23:19. Ovom pobjedom učenice trenera Ivana Jerkovića uzvratile su Splićankama za prvi ovosezonski poraz.

Naime, u jesenskom dijelu natjecanja na Gripama bilo je 27:26 za splitski sastav. Deveta pobjeda i novi bodovi znače da sastav s ušća Neretve i dalje ostaje u ravnopravnoj borbi za prvo mjesto s jedinim pravim konkurentom sastavom Sinja. Tijekom cijelog susreta domaći sastav je imao rezultatsku prednost koja je većim dijelom iznosila tri pogotka razlike. Jedino izjednačenje bilježimo u 11.minuti (3:3), u prvom dijelu najveća prednost bila je 4 pogotka i to prije samog odlaska na veliki odmor (14:10). Početkom nastavka bilo je +5 (15:10), najviše u nastavku + 6 (23:17), u nekoliko navrata gošće su se približile na samo 2 pogotka zaostatka (16:14, 18:16, 19:17) najviše zahvaljujući raspoloženoj golmanici Magdaleni Ećimović koja je skupila 15 obrana.

Međutim, niti jednog trenutka Splićanke nisu ozbiljnije zaprijetile domaćim igračicama koje su kontrolirale tijek zbivanja na parketu a predvodile su ih kapetan Andrea Klarić i Antonija Šimić. Lijepo je bilo vidjeti u završnici i dva efektna pogotka najmlađe u domaćim redovima Lee Franušić. Drugih 30 minuta završilo je izjednačenim rezultatom 9:9.

DALMATINKA – SPLIT 2010 II 23:19 (14:10)

Dom sportova. Gledatelja 150. Sutkinje: Mirjana Bekavac (Sinj) i Željana Franić (Solin).

DALMATINKA: Magdalena Bakula, Emanuela Vuković, Ena Tolj 2, Vedrana Sršen 1, Lucija Ivičević, Klara Erceg, Klara Arar, Antonija Šimić 6, Andrea Klarić 10 (5), Pava Žderić, Lucija Batur 1, Marija Radoš 1, Lea Franušić 2, Magdalena Žderić, Nikolina Žderić, Andrijana Vlatka Jelčić (9 obrana). TRENER: Ivan Jerković

SEDMERCI: Dalmatinka 5 – 6, Split 2010 II 2 – 3.

ISKLJUČENJA: Dalmatinka 6 minuta (Šimić, Radoš 2 + 2), Split 2010 II 4 minute (Jurlin 2 + 2).

Tekst i slike: Jurica Vukojević

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci