NK GUSAR: Prepolovljeni do punog plijena

Iako znatno oslabljeni kominski gusari vraćaju se s Korčule kući pjevajući, u susretu 14.kola žuti su svladali ŠD Smokvicu rezultatom 2:0. Oba pogotka momci trenera Pave Mustapića postigli su u prvom poluvremenu. Kapetan Nedo Vlahović uspješno je realizirao opravdano dosuđeni jedanaesterac u 20.minuti da bi u 38.minuti, kasnije će se vidjeti, konačni rezultat postavio Drago Jelavić Giša. Jedina je to gostujuća pobjeda u trećem proljetnom kolu županijske prvoligaške konkurencije.

Vrijedi još jedanput notirati tko je sve nedostajao u posadi Žute podmornice, redom Darko Dodig, Josip Žderić, Vlado Franić, Nikola Medak, Jure Vladimir te Stanko Vlahović i Josip Parmać. Otputovalo je samo 13 igrača, na klupi dvojica Ivan Vladimir Bosna i Toma Vlahović Žile. Međutim, to je još više homogeniziralo momčad, pametno postavljenom igrom i kolektivnim izdanjem prvo od dva uzastopna gostovanja uspješno je apsolvirano. Gusar ostaje prvi pratitelj vodeće Croatije kojoj u sljedećem kolu ide u goste. Bit će to pravi, veliki derbi, nadamo se da će žuti biti kompletni koji su u prvom dijelu na Pržini slavili 3:0. Ukratko, kormilar Žute podmornice odveo je svoju prepolovljenu ali hrabru posadu do punog plijena i tako su im ispunjena očekivanja iz najave kako se nadaju nešto bodova donijeti u svoj Komin s dva gostovanja zaredom.

ŠD SMOKVICA – GUSAR 0:2 (0:2)

Igralište Blatina. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Limov (Metković). Pomoćnici: Denis Musulin (Staševica) i Denis Giljević (Ploče). Delegat: Nikša Nogalo (Orebić).

STRIJELCI: 0:1 N. Vlahović (20 – 11m), 0:2 Jelavić (38).

ŠD SMOKVICA: Mate Batinović, Mario Milina (od 78. Grgur Pecotić), Nikola Moro, Nikola Žalac, Mateo Žiković, Ivan Žuvela, David Jurić (od 57. Obrad Jovanović), Nedo Mušić (od 46. Antonio Pecotić), Nladen Salečić, Igor Čović, Domagoj Šain (od 46. Jerko Pecotić). TRENER: Hrvoje Radovanović

GUSAR: Luka Benić, Domagoj Laura, Ante Medak (od 85. Toma Vlahović), Martin Šuman, Nedo Vlahović, Drago Jelavić, Vjeko Majstorović (od 81. Ivan Vladimir), Tino Karamatić, Ivan Medak, Tomislav Dodig, Frane Jurković. TRENER: Pavo Mustapić

ŽUTI KARTONI: F. Jurković (24), M. Šuman (48), A. Medak (73).

IGRAČI UTAKMICE: Ivan Medak i Tino Karamatić

REZULTATI 14.KOLA 1 ŽNL DN: SMOKVICA ŠD Smokvica – Gusar 0:2, OREBIĆ Orebić – Croatia 0:0, ČIBAČA Župa dubrovačka – Slaven 3:1, GRUDA Sokol – Grk 2:1, ČILIPI Konavljanin – Hajduk 1932 3:0, ŽRNOVO Žrnovo – Metković 0:0.

REDOSLIJED: Croatia 34 (31:10), Gusar 31 (36:11), Župa dubrovačka 30 (33:18), Metković 27 (23:11), Slaven 25 (28:17), Orebić 18 (12:16), Konavljanin 14 (14:31), ŠD Smokvica 13 (25:26), Žrnovo 13 (13:33), Grk 11 (18:30), Sokol 11 (14:32), Hajduk 1932 9 (14:27).

Tekst i foto: Jurica Vukojević

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci