NK GUSAR: POBJEDA ZA KRAJ, ŠUMAN OPET ODLUČIO

Gusar je 12. pobjedom, priželjkivanom, zaključio ovosezonsko natjecanje među županijskim prvoligašima. Tako je Žuta podmornica ostala usidrena na četvrtom mjestu, a sa 47 postignutih pogodaka druga su najefikasnija momčad lige.

Teže od očekivanog Kominjani su slavili protiv Sokola iz Dubravke. Gosti su prije ovog susreta osigurali ostanak pa su rasterećeni stigli na Pržinu međutim pokazali su previše nepotrebne nervoze. Domaćini su prvi zaprijetili ali Tomislav pa Darko Dodig nisu bili prisebni i precizni pred Nikom Ucovićem. Uzvratio je Nikša Đurić u 26.minuti kada je s 20-ak metara uzdrmao gredu da bi u 38.minuti neočekivano poveli preko Ive Kovačevića. Lipotić je iskosa s lijeve strane odapeo prema suprotnom kutu Benića, domaći vratar je kratko odbio loptu a Kovačević iz blizine ugurao odbijanac u mrežu. Minimalnim vodstvom gostiju otišlo se na veliki odmor.

U nastavku su domaćini krenuli u lov na izjednačenje. Nikola Medak pogađa u 57.minuti za 1:1, njegov odmjereni udarac s 20-ak metara završava u donjem lijevom kutu pokraj ispruženog Ucovića. Žuti su u 70.minuti mogli doći do vodstva, nakon igranja rukom Ivana Kalauza unutar svog šesnaesterca sudac Kosor pokazao je na bijelu točku, udarac kapetana Nede Vlahovića pročitao je Ucović i tako donio novi poticaj gostima. Upornost domaćinu isplatila se u 75.minuti, veliko slavlje za 2:1 donosi najmlađi Martin Šuman. U gužvi pred vratima gostiju Šuman je najbrži i najprisebniji te s 2 metra pogađa mrežu nemoćnog Ucovića. Drugi uzastopni domaći susret Šuman je junak završnice i odluke, pogodio je protiv Metkovića i sada Sokola.

GUSAR – SOKOL 2:1 (0:1)

Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Robert Pijević (Stablina).

STRIJELCI: 0:1 Kovačević (38), 1:1 N. Medak (57), 2::1 Šuman (75).

GUSAR: Benić, A. Medak (od 90. S. Vlahović), Parmać, N. Medak, D. Dodig, N. Vlahović, Jelavić (od 67. Šuman), Majstorović (od 46. Vladimr), Karamatić, I. Medak, T. Dodig (od 86. T. Vlahović). TRENER: Anđelko Oršulić.

SOKOL: Ucović, Urlović, Kalauz, Fiorović, Kralj (od 46. Valjalo), Papac, Đurić, Lipotić (od 67. Dubretić), Miladin, Kovačević, Pušić. TRENER: Antonio Bagoje

CRVENI KARTON: Miladin (75 – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Martin Šuman

REZULTATI 22.KOLA 1 ŽNL DN: SMOKVICA ŠD Smokvica – Hajduk 1932 2:1, POTOMJE Grk – Žrnovo 1:0, GRUDA Slaven – Metković 0:1, GABRILI Croatia – Konavljanin 5:0, OREBIĆ Orebić – Župa dubrovačka 2:0, KOMIN Gusar – Sokol 2:1

REDOSLIJED: Croatia 48, Župa dubrovačka 44, Slaven 43, Gusar 39, Metković 39, ŠD Smokvica 26, Orebić 26, Konavljanin 24, Hajduk 1932 22, Sokol 21, Žrnovo 20, Grk 18.

Tekst i foto: Jurica Vukojević