PLOČE – Dom sportova. Gledatelja 100. Suci: Nives Parađina (Marina) i Stefano Rajković (Split).

DALMATINKA: Jelčić (11), Prusac (3); Gustin, Galov, Lovrić, Jarak 6, Vladimir 4, Zelić 2 (2), Bule 7, M. Žderić, Marić 5, Oršulić 6 (3), I. Žderić 1, Čupić, Tolj 2 (1), Krilić 1. TRENER: Ivan Jerković

DUGO SELO 55: Budić (15+1), Novosel; Vuković 5, Golub, Jakešević, Vurnek 2, Žerdin, Bebek 9 (1), Galić 4, Svetec, Grgošević 1, Oršulić 1. TRENER: Nenad Plašić

SEDMERCI: Dalmatinka ) (6), Dugo Selo 55 4 (3).
ISKLJUČENJA: Dalmatinka 8 min (Marić 2+2, M. Žderić, Bule), Dugo Selo 55 6 min (Jakešević, Vurnek, Oršulić).
IGRAČICA UTAKMICE: Josipa Oršulić.

Uvjerljivo, nestvarno visoko su Dalmatinke pobijedile sastav Dugog Sela 55. Četvrta je to njihova pobjeda i s osam bodova mirno čekaju nastavak natjecanja.

Prvi dio je protekao u rezultatski izjednačenom nadmetanju, gošće su vodile do 27.minute kada Dalmatinke brzopotezno preokreću sve na svoj mlin i na odmor odlaze s +2.

U nastavku neka nova priča. Odlučujuća je bila čvrsta obrana domaćeg sastava, posebno kada je Josipa Oršulić zaigrala flaster na Josipi Bebek. Napad gošći postao je nemoćan, dezorijentiran, pa je domaća prednost rasla. U 38.minuti Pločanke odlaze na obećavajućih +5 (21:16), gošće idu iz greške u grešku, a na semaforu razlika se povećava iz minute u minutu. Okruglih +10 (30:20) zasvijetlilo je u 51.minuti, da bi u konačnici to otišlo na +12, pa su jedne i druge u nevjerici gledale je li to stvarnost.

Izgubiti tako velikom razlikom, a golmanica vam skupi 16 obrana, jedna je od slika ovog nadmetanja. Kod domaćina ponovno dobro kolektivno izdanje, a u to se uklopila i 14-godišnja golmanica Marta Prusac s tri prve prvoligaške obrane. (jv)