Neretva bolja od Jadrana

U prvoj provjeri na otvaranju sezone nogometaši Jadrana LP ugostili su Neretvu iz Metkovića. U obostrano lijepoj i otvorenoj utakmici oba trenera su dala priliku svim raspoloživim igračima, gdje se Neretva pokazala efikasnijom i pobijedila sa 3:2.

Prvi pogodak za goste pao je već u 1. minuti, kad je iskusni lisac Stanislav Vasilj pospremio loptu iza leđa vratara Kragića. Nakon 15 minuta igre, domaćini izjednačuju rezultat, a pogodak postiže Govorko.

Pred sami kraj prvog poluvremena, u 41. minuti Vasilj svojim drugim pogotkom odvodi Neretvu na odmor s rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu Pavo Mustapić, trener domaćih, šalje u igru svih deset igrača s klupe, dok u igri iz prvog poluvremena ostaje jedino vratar. Već u 47. minuti Družijanić postiže pogodak i na semaforu je 2:2, a konačan rezultat utakmice postavlja Vladić u 58. minuti za pobjedu Neretve.