NEPORAŽENI JADRAN SLAVI BOD Nogometaši Opatije nisu uspjeli slomiti jesenskog prvaka

Opatija –  Jadran LP    1:1(1:1)

Rijeka – Igralište Stadion Kantrida.

Gledatelja 300. Sudac: Nikola Vuković (Osijek). Pomoćnici: Toni Kontrec (Osijek) i Marko Reljan (Osijek).

Strijelci: 1:0 Junuzović(2), 1:1 N.Marić(3)

Opatija: Prskalo, Jugović (od 65.Furijan), Ajayi (od 65.Malinić), Junuzović, Bogolin (od 46.Kašiković), Lagumdžija, Kordić-Kružić, Glibo (od 88.Gavrić), Grujević (od 80.Grbac), Johnson, Kukoč, Petraello. Trener – Tomislav Čizmarević

Jadran LP: Margan, Rodin, Raič, Čepo (od 89.Dulaj), N.Marić, M.Marić, Paponja, Jakir (od 89.Martić), Kordić, Petrović (od 66.Perić), Glavina (od 66.Nikolac). Trener – Mišo Krstičević

Žuti kartoni: Zoran Bogolin pomoćni trener Opatije (8), Lagumdžija (30), Paponja (34), N.Marić (51), Darko Cvijanović pomoćni trener Jadran LP (56), Čepo (62), Grujević (69), Rodin (69), Dalibor Zobić predstavnik Opatije (87).

Pločani su se na Kantridi potvrdili kao najbolja momčad SuperSport 2.nogometne lige u jesenskom dijelu natjecanja. Utakmicu je obilježila nervoza sa obje strane, nesigurnost i slabo izdanje plavih sa ušća Neretve, uz 9 podijeljenih žutih kartona igračima i trenerima jedne i druge momčadi.

U početne 3 minute sve je riješeno. Domaći su prvi došli u vodstvo u 2. minuti preko Edina Junuzovića, a već u sljedećem napadu gosti izjednačili  pogotkom Nikole Marića.

Domaćin je tijekom cijelog susreta bio više u posjedu lopte dok su Pločani imali zrelije prilike za pogodak. U 71.minuti Ivan Paponja tresao je i vratnicu domaćih. Na kraju uz mnoge poluprilike i prilike za postizanje pogodaka akteri ovog susreta mogu na biti zadovoljni podjelom bodova.

Nogometaši Jadran Luka Ploče ovim su završili jesenski dio natjecanja u kojem su jedina momčad bez poraza sa 10 pobjeda i 5 neodlučenih utakmica i čvrsto drže lidersku poziciju do proljeća.

Čestitke igračima, stručnom rukovodstvu te upravi na povjesnom uspjehu plavih sa ušća Neretve.

Piše: Branko Kulidžan

Foto M. LEVAK/Novi List

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci