MNK Porto Tolero nanio prvi poraz MNK Crnici!

U 19. kolu 2. HMNL-jug Porto Tolero je nanio prvi prvenstveni poraz Crnici i tako zakomplicirao borbu za naslov prvaka. U velikoj pobjedi Porta strijelci su bili Matko Krilić (2), Ivan Arar i autogol je postigao Mijat, dok je za goste zabio Radman i Domić je postigao autogol.

Od samog početka Porto je imao inicijativu i veliki broj šansi, no nisu uspjeli postići gol. Najizgledniju priliku imao je Barbir kada je u 12. minuti nakon akcije iz kornera pucao, no sjajnom obranom Baričić ne dozvoljava vodstvo Pločana. Nakon niza propuštenih prilika, u 18. minuti Crnica dolazi u vodstvo. Nakon ukradene lopte, Crnica se sjurila prema golu i Mijat u pokušaju da pronađe svog suigrača na drugoj stativi pogađa Domića koji skreće loptu u vlastitu mrežu.

U drugom poluvremenu Porto Tolero opet dominira na terenu i niže sjajne prilike. U 25. minuti nakon gužve u šestercu Crnice, lopta dolazi do mladog Arara koji postiže izjednačujući gol. Samo dvije minute poslije, Crnica pravi prekršaj na centru. Stjepanović sjajno dodaje niz liniju Barbiru koji puca i na putu do gola lopta pogađa Mijata koji skreće loptu u gol. Tek što su pošli s centra, gosti gube loptu, a golman Batinović sjajnom dugom loptom pronalazi Krilića koji postiže gol za velikih 3:1! U 30. minuti gosti uvode golmana igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti Batinoviću sve do 36. minute kada Radman ostaje sam na 6 metara i snažnim udarcem smanjuje vodstvo Pločana na 3:2. Do kraja susreta Pločani sjajnom obranom ne dopuštaju Crnici priliku za izjednačenje, a u 38.minuti Krilić iz teške situacije pogađa za konačnih 4:2!

Ovom velikom pobjedom Porto Tolero se vratio na 3. poziciju na prvenstvenoj ljestvici i tako sjajno najavio četvrtfinale kupa s Uspinjačom, koje se igra u petak 22. travnja u Zagrebu, s početkom u 17:00 sati. Crnica je ovim porazom ostala vodeća na tablici, ali ako Ustanik danas pobjedi, doći će na samo 2 boda zaostatka i sve će se odlučivati u posljednjem kolu kada Crnica na domaćem terenu dočekuje ekipu Ustanika.

Gledatelja: 100

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Zvone Barbir, Tomislav Domić, Saša Burđelez, Ivan Arar, Ivan Marković, Ivan Markić, Ante Raič, trener: Denis Malić

CRNICA: Rafael Baričić, Mario Žumberac, Dragan Radman, Alen Protega, Joško Žarković, Ante Mijat, Dragan Vuković, Ivan Perica, Vinko Jurković, Matej Grubišić, predstavnik kluba: Dario Kulušić

STRIJELCI: 0:1 ag-Domić (18. min), 1:1 Arar (25. min), 2:1 ag-Mijat (27. min), 3:1 Krilić (27. min), 3:2 Radman (36. min), 4:2 Krilić (38. min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 7 (4+3); Crnica 4 (2+2)

ŽUTI KARTONI: Krilić (24. min), Domić (25. min) – PORTO TOLERO / Radman (25. min), Baričić (39. min), Protega (40. min) – CRNICA