MLADI ŠUMAN ODLUČIO DERBI: GUSAR-METKOVIĆ 3:2

Susjedski, neretvanski derbi okončan je minimalnom pobjedom kominskih žutih. Gusar je po drugi puta ove sezone bio uspješniji od Metkovića, nakon jesenskih 2:0 sada je Žuta podmornica do punog plijena stigla u uzbudljivoj završnici. Pobjednika je odlučio najmlađi igrač na terenu 17-godišnji Martin Šuman pogotkom u 90.minuti. Ovom pobjedom gusari su prekinuli negativan niz nastupa, preskočili Metković na tablici, sada su četvrti a Metkovci peti, ujedno ovo je prva pobjeda novog trenerskog tandema Oršulić – Parmać, Parmać je čak bio u početnoj postavi i odigrao 67 minuta.

Ukratko, domaćinima je pripao prvi dio, s dvije realizacije na veliki odmor otišli su s velikih 2:0. U 23.minuti Stanko Vlahović je doveo domaćine u vodstvo, pogodio je iz blizine donji desni kut nakon gužve i odbijanca u šesnaestercu gostiju. Darko Dodig povećao je vodstvo u 44.minuti udarcem glavom s nekih 5-6 metara, odlično je s desne strane ubacio Ivan Medak, gostujući vratar Božo Medić  za malo je bio kratak te Dodigu nije bilo teško poentirati.

Gosti su od početka nastavka preuzeli inicijativu te dirigirali zbivanja na terenu. Domaćin neprepoznatljiv i plašljiv, vodstvo i rezultat od 2:0 još jedanput se pokazao kao varljiv i nesiguran. U 56.minuti odličnu kombinaciju crveno bijelih u tri dodavanja okončao je brzonogi Stipan Marević i pogodio iz blizine pokraj nemoćnog Benića. Slijedi novi pritisak Metkovaca i lov na izjednačenje, uspjeli su u 79.minuti, smušenost domaće obrane  kazmio je Dane Dominiković točnim prizemnim udarcem sa 14 metara i pogodio donji desni kut za 2:2. U preostalim minutama gosti opasniji a domaćini sretniji i konkretniji. Igrala se 90.minuta, slobodni udarac s 25 metara dobro je izveo Nikola Medak, njegov udarac odbio je vratar Medić a na loptu prvi stiže mladi Šuman i pogađa za veliko slavlje žutih. Gostujuća obrana je za trenutak zaspala i tako ostala praznih ruku, prema prikazanom imaju za čim žaliti.

GUSAR – METKOVIĆ 3:2 (2:0)

Igralište Pržina. Gledatelja 200. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Ivan Šalinović (Split) i Luka Liković (Krvavac). Delegat: Vedran Šetka (Ploče).

STRIJELCI: 1:0 S. Vlahović (23), 2:0 D. Dodig (44), 1:2 Marević (56), 2:2 Dominiković (79), 3:2 Šuman (90).

GUSAR: Benić, S. Vlahović, Parmać (od 67. A. Medak), Vladimir (od 65. Majstorović), N. Medak, D. Dodig (od 90. Laura), N. Vlahović, Jelavić (od 89. T. Vlahović), Karamatić, I. Medak, T. Dodig (od 73. Šuman). TRENER: Anđelko Oršulić

METKOVIĆ: Medić, Deak (od 46. J. Plećaš), Marević, Borovac (od 86. Boras), Dominiković, Štimac, Bošnjak (od 52. Mioč), Čužić, Utovac (od 90. T. Plećaš), Batinović, Jelčić. TRENER: Darko Zaljić

IGRAČ UTAKMICE: Martin Šuman

REZULTATI 20.KOLA 1 ŽNL DN: SMOKVICA ŠD Smokvica – Grk 7:0, GRUDA Slaven – Hajduk 1932 3:0, GABRILE Croatia – Žrnovo 3:1, OREBIĆ Orebić – Konavljanin 3:0, KOMIN Gusar – Metković 3:2, ČIBAČA Župa dubrovačka – Sokol odgođeno.

REDOSLIJED: Croatia 44 (43:16), Župa dubrovačka 43 (45:20), Slaven 40 (37:21), Gusar 36 (44:21), Metković 35 (32:19), Orebić 23 (22:26), Konavljanin 21 (21:38), ŠD Smokvica 20 (37:38), Žrnovo 20 (17:41), Hajduk 1932 18 (23:39), Sokol 17 (20:38), Grk 15 (24:47).

Tekst i foto: Jurica Vukojević

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci