Malonogometni turnir “Mario Nikolić – Kiš” – poznati finalisti

U prvoj polufinalnoj utakmici sastale su se ekipe Stabline te SU Columbia Rogotin. Pred 300 gledatelja u vrlo izjednacenoj borbi momcad Stabline je pogodcima Sase Burdeleza povela 2-0,nakon toga Columbia radi pritisak sto urodjuje plodom Boskovic smanjuje na 2-1.

U samom finisu Pijevic je povecao prednost na 3-1 te Columbia nije imala snage za preokret. Zasluzena pobjeda Stabline.

U drugom polufinalnom susretu domaca momcad Skafiskafnjak je pobijedila vrlo dobru momcad Ispod strehe rezultatom 3:1. Skafiskafnjak nosen domacim navijacima je poveo pogotkom Kozine koji je iznenadio danas indisponiranog Manenicu. Nakon toga nadmoc Metkovske ekipe, Marusic gadja gredu te Likovic dva puta spasava okvir vrata.

Kada su svi ocekivali kraj poluvremena Marusic je nasao H.Manenici te je matirao Likovica. Drugo poluvrijeme momcad Skafiskafnjaka nosena domacim navijacima steze obruc sto rezultira kaznenim udarcem. Naime Borovac je igrao rukom,sudac Cendo bez razmisljanja je pokazao na kreč’,te je odlicni Vuckovic hladnokrvno zabio u nebranjeni dio mreze za novo slavlje.

No tu nije bio kraj uzbudjenjima u 19minuti vratar Manenica rusi Vuckovica te mu odlicni sudac Cendo pokazuje izravni crveni karton. Momcad Skafiskafnjaka nije realizirala igraca vise te je vratila Metkovce u igru. Krenuli su na sve ili nista ali je odlicni Likovic drzao svoju momcad na zivotu. U posljednjoj minuti Jerkovic je pogodio za konacnih 3-1 i slavlje domace momcadi.

Zanimljivo je da je momcad Skafiskafnjaka otvorila turnir protiv ekipe Desana na pocetku,a zatvara ga finalnim susretom protiv Stabline. Momcad Stabline je apsolutni favorit u finalu, no finale je jedna utakmica i nikada se nezna. Stablina u ekipi ima virtuoze poput Primorca, Burđeleza, Pijevica te odlicnog vratara Barbira, dok na drugoj strani momcad Skafiskafnjaka ima odlicnog vratara Likovica, krvavcanskog dijamanta Vuckovica te starog lisca Dominikovica.

Sigurno da Stablini nece biti lako protiv atmosfere uzarenih Guvana, te srca Krvavcanskih mladica koji su pokazali zavidnu igru,te zele skinuti to prokletstvo staro 9 godina da nije nijedna domaca momcad osvojila naslov.

Finale je na rasporedu u 21.30,dodjite necete požaliti.

Finalisti: Skafiskafnjak i Stablina: