Mali nogomet: PORTO NEDODIRLJIV KOD KUĆE

Porto Tolero slavio je u derbiju 15.kola Županijske lige protiv Pridvorja rezultatom 5:2. Nadmetanje trećeg (Porto) i drugog (Pridvorje) na tablici proteklo je u otvorenoj igri. Gosti, bez razloga, posebno nervozni u prvom poluvremenu. Čak tri crvena kartona vidjeli smo u prvom dijelu, dva gostima (H. Kralj, Šmanjak) i jedan domaćinu (Stjepanović). Žarko Visković pogodio je u 7.minuti za domaće vodstvo, do odlaska na veliki odmor mreže se više nisu tresle.

Nastavak bolje otvaraju Pločani, u 19.minuti je 2:0, strijelac najbolji igrač susreta Anto Galić. Slijedi potpuni preokret, s dva brza pogotka gosti u 21.minuti stižu do izjednačenja. Nakon toga domaćini se bude i do kraja boljom igrom Galić, Vuković i Arar donose pobjedu momčadi Borisa Malića.

Porto je ostao na 3.mjestu sada s 31 bodom (94:28), smanjio je zaostatak za Pridvorjem koje je drugo s 32 boda (58:31). Dakle, Pločani ostaju stopostotni na svom parketu, u sljedećem kolu gostuju kod Sokola, a ligu će zaključiti domaćim susretom protiv Plata.

PORTO TOLERO – PRIDVORJE 5:2 (1:0)

Dom sportova. Gledatelja 50. Suci: Zdravko Kuran (Metković) i Denis Giljević (Ploče).

STRIJELCI: 1:0 Visković (7), 2:0 Galić (19), 2:1 Šmanjak (19), 2:2 Vukić (21), 3:2 Galić (24), 4:2 Vuković (27), 5:2 (28).

PORTO TOLERO: Dejan Rašić, Tomislav Domić, Ivan Arar, Zlatko Kušurin, Josip Stjepanović, Anto Galić, Žarko Visković, Alen Vuković, Tino Kerošević. TRENER: Boris Malić

PRIDVORJE: Pero Kapetanić, Ivo Kralj, Hrvoje Kralj, Antun Šmanjak, Niko Ljubić, Nikša Dragić, Paulo Vukić, Nikša Đurić, Ivica Obad, Vlaho Kolić, Denis Kolić, Mihael Gabriel Kukuljica. TRENER: Ivo Đukan

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 6 (4+2), Pridvorje 8 (4+4).

IGRAČ UTAKMICE: Anto Galić

Tekst i foto: Jurica Vukojević