MAESTRO FRANE: Gusari nadvisili Metkovce

Derbi 10.kola 1 ŽNL DN igran na kominskoj Pržini zasluženo je pripao domaćim gusarima.

Žuti su bili bolji i uspješniji od neretvanskih susjeda i prvih susjeda na tablici ONK Metković, konačni rezultat 4:2 za Žutu podmornicu. Odmah na početku pohvale za oba suparnika za prikazanu igru, borbenost i korektnost na iznimno teškom, blatnjavom terenu.

Igralo se obostrano otvorenog garda, jedni i drugi po najavama željeli su i tražili puni plijen. Učenici trenera Nevena Majića bili su konkretniji i važnom pobjedom zadržali mjesto prvog pratitelja Orebića, žuti su tako nastavili pozitivan niz rezultata. U posljednjih šest nastupa ostvarili su pet pobjeda i jedan remi uz razliku pogodaka 23:7. Frane Jerković se s dva nova pogotka učvrstio na vrhu tablice strijelaca. Šteta što se nije u strijelce upisao Drago Jelavić Giša, nije ovo bio njegov dan, u nastavku je imao dvije mrtve prigode međutim nije pogodio.

Metković je potvrdio svoje poznate kvalitete, dobra momčad, koja će sigurno do kraja odlučivati o stanju na vrhu redoslijeda. Ovoga puta namjerili su se na raspoloženijeg suparnika. U pratnji su imali skupinu svojih vjernih navijača Jajana, međutim ni oni im u konačnici nisu pomogli, dva puta su dimnim „bombama“ zamaglili za trenutak dio igrališta, ništa strašno, tek da se vidi kako je riječ o susjedskom derbiju.

Domaćini su rano stekli prednost, u 5.minuti eurogol Andrije Bebića. Njegov torpedo s 30 – ak metara od lijeve vratnice odbio se u mrežu nemoćnog Batinovića, 1:0.

U 37.minuti srušen je u kutu gostujućeg šenaesterca Toni Babić, sudac Tomašević pokazao je na bijelu točku a Frane Jerković donosi 2:0, vratar Batinović bio je na lopti ali za malo prekratak.

Malo prije odlaska na veliki odmor slavlje gostiju, odlično dodavanje Mišanovića za Marija Popića koji bježi domaćoj obrani i majstorski matira istrčalog Benića.

Frane Jerković novom majstorijom u 64.minuti povećava žutu prednost na 3:1, zaboravila ga je gostujuća obrana a on odmjerenim udarcem s 13 metara pogađa desni kut pokraj ispruženog Batinovića.

Deset minuta nakon što je ušao u igru Ivan Popović donosi novu radost gusarima, u 83.minuti pogodio je iz prve nakon odličnog, teledirigiranog ubačaja Tomislava Dodiga s lijeve strane.

Konačni rezultat postavio je Ivan Ramić preciznim udarcem s 16 metara u desni gornji kut Benića, igrala se 88.minuta.

GUSAR – METKOVIĆ
Igralište Pržina. Gledatelja 200. Sudac: Emil Tomašević (Ploče). Pomoćnici: Ivan Šalinović (Split) i Denis Musulin (Staševica). Delegat. Nikola Kaleb (Metković).

STRIJELCI: 1:0 Bebić (5), 2:0 Jerković (37 – 11m), 2:1 Popić (41), 3:1 Jerković (64), 4:1 Popović (83), 4:2 Ramić (88).

GUSAR: Benić, T. Babić, A. Babić, D. Jelavić, Medak (od 80. Čupić), Vlahović, Jerković, Bebić (od 72. Popović), Karamatić (od 85. Vladimir), Dodig, Jurković. TRENER: Neven Majić

METKOVIĆ: Batinović, Boras (od 75. Kozina), Sokol (od 46. Kežić), L. Borovac, Dominiković (od 73. M. Borovac), Mioč, Mišanović, Brečić (od 71. Šiljeg), Popić, Kaleb (od 46. Ramić), Jelčić. TRENER: Tomislav Plećaš

CRVENI KARTON: Luka Borovac (70).
IGRAČ UTAKMICE: Frane Jerković

REZULTATI 10.KOLA 1 ŽNL DN: VELA LUKA Hajduk 1932 – Croatia 0:4, ŽRNOVO Žrnovo – Slaven 1:1, KRVAVAC Maestral – Župa dubrovačka 1:0, KOMIN Gusar – Metković 4:2, GRUDA Sokol – Orebić 1:1, ČILIPI Konav ljanin – ŠD Smokvica 2:2.

REDOSLIJED: Orebić 22 (22:13), Gusar 20 (32:13), Croatia 17 (20:9), Metković 17 (16:10), Žrnovo 13 (14:14), Sokol 13 (12:15), Maestral 12 (17:18), Župa dubrovačka 10 (10:12), Hajduk 1932 10 (14:22), Slaven 9 (11:14), ŠD Smokvica 8 (11:29), Konavljanin 7 (12:22).

Tekst i foto: Jurica Vukojević