KOŠARKA : Omišani uzeli ponuđeno (PLOČE – OMIŠ GALEB 64:69)

U 10.kolu Međužupanijske lige juniora mladi Pločani su ugostili stare sportske prijatelje i suparnike iz A – 2 ligaša Omiš Galeba. Iako su imali rezultatsku prednost većim tijekom susreta učenici trenera Darija Hercega na kraju su parket Doma sportova napustili pognute glave. Omiški gusari samo su uzeli ponuđeno i u posljednjih deset minuta sve preokrenuli u svoju korist. U posljednju dionicu domaćini su ušli s prednošću od 2 poena (57:55) međutim propustili su u nekoliko navrata prelomiti susret u svoju korist, posebno u trećoj četvrtini kada su poveli 51:42 i brzopleto promašili nekolliko napada. Nerezonsko šutiranje za tri poena išlo je na mlin gostiju koji su ni krivi ni dužni pomalo preuzimali stvari u svoje ruke te zasluženo slavili. Ovom pobjedom Omišani su uzvratili za poraz iz prvog dijela prvenstva a Pločanima ostaje žal jer da su pobijedili učvrstili bi svoje akcije za konačni plasman na drugo mjesto. Nakon nekompletnog 10.kola i dalje je vodeći dugopoljski Adriatic s 15 bodova, Ploče su druge s 14. Inače, u ovom kolu Adriatic je upisao prvi poraz i to od Splita na Gripama. U sljedećem kolu Pločani su slobodni zbog neparnog broja sudionika.

PLOČE – OMIŠ GALEB 64:69 (19:19, 24:23, 14:13, 7:14)

Dom sportova. Gledatelja 20. Suci: Damir Basarić i Josip Jurčević (oba Split).

PLOČE: Ivan Jelavić, Karlo Bogunović, Ivan Peko 27, Ivo Brajlović 17, Ivan Marević 3, Ante Štrbić, Roko Dominiković 5, Emil Jelavić 4, Kristijan Burmaz 8, Luka Vuletić, Anđelo Šetka, Mladenko Kramar, Luka Šunjić. TRENER: Darijo Herceg

SLOBODNA BACANJA: Ploče 11 – 18, Omiš Galeb 8 – 17.

TRI POENA: Ploče 5, Omiš Galeb 5.

koš2

Tekst i slike: Jurica Vukojević

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci