Koka prejaka, poraz Dalmatinke u Varaždinu

Gostovanje u Varaždinu kod jakog i čvrstog sastava Koke okončano je uvjeljivim porazom za rukometašice Dalmatinke. Uz četiri pobjede četvrti je to poraz sastava iz Ploča, međutim i dalje naše djevojke ostaju u gornjoj polovici redoslijeda.

Trener Jerković nije mogao računati na Klaru Arar i Andreu Klarić, prve opcije na mjestu pivota i to se osjetilo kako u igri tako i na konačnom rezultatu. Rano se domaći sastav rezultatski odvojio, u 7. minuti bilo je 5:2, na polovici prvog dijela 10:5, a najveća razlika svijetlila je na semaforu prije samog odlaska na veliki odmor, u 29.minuti čak +10 (18:8). U nastavku se ništa bitnije nije promijenilo (26:13 – 46. min, 28:14 – 50. min, 30:16 56. min), a s dva nova boda Koka je preskočila Dalmatinku, Varaždinke imaju 9, a Dalmatinka je ostala na 8 bodova.

Ukratko, od dva bivša suradnika iz reprezentacije zadovoljniji je bio iskusniji Vladimir Canjuga, trener domaćih rukometašica. Do odlaska na prvenstvenu stanku Dalmatinka će odigrati još dva susreta, protiv Zameta i Umaga igrat će pred svojim navijačima. Vjerujemo da će biti kompletne i vratiti se na pobjedničke staze.

8. KOLO 1. HRL (Ž): KOKA – DALMATINKA 31:17 (18:8)
Dvorana Arena. Gledatelja 150. Suci: Česi (Zagreb) i Župarić (Križevci). Nadzornik. Bajt (Dugo Selo).

KOKA: Sara Šopar, Lea Beličev (4), Helena Šegota (11); Tea Jalušić 5, Lea Balajić 1, Ines Domjan 5, Katarina Mrazović 1, Sara Rogina 1, Terezija Čurić 7 ((4), Silvija Masnić, Sandra Bešenić, Jelena Blažek 7, Suzana Furjan 1, Matilda Mrazović, Marija Davidović 1, Iva Papac 2. TRENER: Vladimir Canjuga
DALMATINKA: Petra Sršen, Petra Marinović, Andrijana Vlatka Jelčić (10) Antonija Rotim 1, Lucija Cvijanović, Lana Jarak, Renata Kežić 7 (1), Anđela Zelić 3, Ema Barbir 1, Magdalena Žderić 2, Marija Radoš 1, Iva Žderić 1, Anamarija Nikolac 1. TRENER: Ivan Jerković

SEDMERCI: Koka 4/4, Dalmatinka 1/1. ISKLJUČENJA: Koka 6 minuta (Domjan 2+2, Furjan 2), Dalmatinka 6 minuta (Zelić, Barbir, M. Žderić).
IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Blažek

Tekst i foto: Jurica Vukojević