KIŠA PADA, JADRAN SLAVI: ORI SE PLAVI, PLAVI!

Jadran LP – Marsonia   3:0(2:0)

Ploče – Gradski stadion Jadranovo. Gledatelja 190. Sudac: Ivan Šantić (Kastav).Pomoćnici: Ivica Radošević (Gospić), Marko Balen(Rijeka).

Strijelci: 1:0 N.Marić(37), 2:0 N.Marić(42), 3:0 N.Marić(75).

Jadran LP: Margan, Manenica, Rodin, Raič, Čepo(od 77.Dulaj), N.Marić(od 84.Romić), M.Marić, Paponja, Kordić(od 77.Nikolac -), Petrović (od 65.Perić), Glavina(od 65.Jakir). Trener  – Mišo Krstičević

Marsonia: Kramer, Kovačević, Balentović, Svrzlić(od 65.Didović), Jergović, Mihić, Huseinbašić, Sivrić, Mahmutović, Tolić, Begović. Trener – Damir Ruhek

Po teškom, klizavom i kišom natopljenom terenu, koja je padala tijekom cijelog susreta, bolji, brži i efikasniji bili su plavi s ušća Neretve.

Visokom pobjedom pred svojim navijačima kolo prije kraja potvrdili su da su najbolja momčad SuperSport 2.nogometne lige.

Počelo je ispitivanjem snaga te se prvih pola sata igralo između dva kaznena prostora. U 30. minuti prva prilika za domaćine i Nikola Rodin sa pet metara iskosa pogađa stativu. Gosti uzvraćaju u 35. minuti pokušajem sa 20 metara ali na mjestu je bio vratar Leo Margan. Samo dvije minute kasnije Pločani su u vodstvu od 1:0, mrežu gostiju pogađa Nikola Marić. Novu priliku u 41. minuti ima Ante Glavina ali sa dva metra nije uspio ugurati loptu u mrežu.

Već u 42.minuti na semaforru je 2:0, opet tko drugi nego Nikola Marić, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugi dio donio je otvoreniju igru obje momčadi, tako u 75. minuti neumoljivi Nikola Marić postiže treći pogodak za domaće. Pred kraj utakmice u posljednjih deset minuta gosti su imali priliku postići ne samo počasni pogodak već i više ali opasnost po svoj gol otklanjao je sigurni mladi vratar Leo Margan.

U 80. minuti Ivan Didović sam ispred vratara loptu šalje preko gola, u 82. udarac Selmira Mahmutovića vratar brani, u 86. Emin Huseinbašić gađa sa 7 metara, Margan brani, u 89. Josip Balentović, te u 90. Ivan Didović bez promjene rezultata.

Posljednjim sučevim zviždukom počelo je veselje i pjesma Jadrane moj lipi Jadrane koji treću godinu zaredom su jesenski prvaci.

Piše: Branko Kulidžan

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci