KAMEN PRETVRD ZA JESENSKE PRVAKE: Poraz Jadrana u Ivanbegovini

U posljednjem ovojesenskom nastupu pločanski jadranaši poraženi su na gostovanju u Ivanbegovini, konačni rezultat 3:1 za domaći Kamen.

Moglo bi se reći da je domaći Kamen bio pretvrd za zaslužene jesenske prvake trećeligaškog juga. Ovim nastupom Pločani su okončali jesensku polusezonu jer su u posljednjem 17.kolu slobodni. Šteta što nisu prvi nastup nakon što su postali jesenski prvaci obilježili pozitivnim rezultatom, ali sada nemaju za čim žaliti. Najbolja su momčad 3 HNL – jug, ovaj treći poraz ne može to umanjiti.

Pločani su bolje otvorili nadmetanje s Kamenom, propustili tri izgledne prigode, a onda po starom nepisanom pravilu nakon toga slijedi kazna. Poklon loptu u 26.minuti domaćini koriste i dolaze u vodstvo preko Dumančića. Početkom nastavka, u 50.minuti, nova početnička pogreška pločanske obrane, novi poklon koristi Varea za 2:0. Pala je igra i koncentracija jadranaša u tom trenutku, pa domaćini u 76.minuti preko Tomislava Žužula odlaze na nedostižnih 3:0. U 82.minuti Mario Marić postiže počasni pogodak za Jadran LP i to je konačnih 3:1.

– Otvaranje iz snova smo imali, dominirali, rastrčani i kombinatorni, propustili smo realizirati tri šanse, imali dva dobra pokušaja s distance ali bez pomaka u rezultatu. Onda uslijedi jedna, pa duga poklon lopta, domaćin to realizira i tu je kraj. No, dobro, to je nogomet, idemo na zasluženi odmor, prvi smo i nema u ovom trenutku razloga za nezadovoljstvo. Mnogi bi željeli biti u našoj situaciji – osvrt je trenera Marija Oršulića po završetku susreta u Ivanbegovini.

REZULTATI 16.KOLA 3 HNL – JUG: Uskok – Vodice 2:1, GOŠK Dubrovnik 1919 – Sloga 0:0, Hrvace – Zagora 2:1, OSK – Neretva 0:0, Split – Zmaj (M) 1:0, Kamen – Jadran LP 3:1, Neretvanac – Primorac (B) 2:0, Urania – HV Posedarje 3:1, slobodan BŠK Zmaj. (jv)