Juniori MNK Porto Tolero pregazili i MNK Vrgorac!

U odličnoj utakmici u Domu Sportova Ploče, juniori Porto Tolera su još jednom demonstirali svoju moć te sa 6:2 svladali svoje vršnjake iz Vrgorca, u izravnoj borbi za odlazak na završnicu prvenstva Hrvatske. Strijelci u ovoj velikoj pobjedi su bili Ante Musulin (2), Tomislav Domić (2), Zvone Barbir (1) i Ante Batinović (1).

Pločani su u susret ušli slabo, bez dovoljno agresivnosti i to gosti koriste te preko Pervana u 5. minuti dolaze do vodstva. No,vodstvo nije dugo trajalo. Dvije minute trebale su domaćinima da vrate susret u neizvjesnost. Domić je primio loptu na centru te pronašao Barbira koji snažnim udarcem pogađa golmanove rašlje i tako vraća stvari na početak. Mogli su domaćini povećati svoje vodstvo preko Barbira i Arara, no raspoloženi gostujući golman Vuković sjajnim obranama zaustavlja sve pokušaje. Kazna za te promašaje dolazi u 14. minuti kada domaćini prave 6. prekršaj i gosti dobivaju šansu sa 10 metara koju prizemnim udarcem u pogodak pretvara Govorko.

U drugom poluvremenu apsolutna dominacija Pločana. U 22. minuti Domić šalje loptu Barbiru, a on pronalazi samog Musulina koji poravnava rezultat na 2:2. Nakon toga par pokušaja domaćina, no vratnica i Vuković sprečavaju vodstvo Pločana. Ali, u 25. minuti gostima nije bilo pomoći. Aut izvodi Batinović, dodaje Musulinu koji se odlično gradi i petom ostavlja Batinoviću koji dovodi u vodstvo Porto! Nakon primljenog gola, gosti uvode golmana igrača, ali sjajna obrana Pločana ne dozvoljava Vrgorčanima nikakvu priliku. U 31. minuti Musulin presjeca loptu, koja se odbija do Domića, a on sa svoje polovice pogađa prazan gol i povećava vodstvo na 4:2! Odlični Musulin u 33. minuti krade loptu, krasnim lažnjakom izbacuje i golmana i igrača te postiže zgoditak. U posljednjoj minuti susreta Musulin i Domić kombiniraju te Domić zabija svoj drugi pogodak za konačnih 6:2!!!

Ovom pobjedom, juniori Porto Tolera su osvojili natjecanje u južnoj regiji s 15 od mogućih 18 bodova uz gol razliku 37:11! Najbolji strijelac je Ante Musulin koji je postigao čak 15 golova, Ante Batinović 8, Zvone Barbir 7, Tomislav Domić 4, Matko Šunjić 2 i Ivan Arar 1. Još nije potvrđeno koliko će klubova nastupati na završnici prvenstva Hrvatske te je moguće da će MNK Porto Tolero razigravati s pobjednicima skupina “Split” i “Šibenik”. Bez obzira na to, veliki uspjeh za ove mladiće koji su se i prije dvije godine plasirali na završnicu te završili na odličnom trećem mjestu.

Broj gledatelja: 100

MNK Porto Tolero: Ivo Kežić, Zvone Barbir, Ante Musulin, Ante Batinović, Tomislav Domić, Matko Šunjić, Ivan Arar, Karlo Šunjić

MNK Vrgorac: Marko Vuković, Alen Vuković, Milivoj Govorko, Drago Jelavić, Luka Pervan, Luka Dropulić

Strijelci: 0:1 Pervan (5. min), 1:1 Barbir (7. min), 1:2 Govorko (14. min), 2:2 Musulin (22. min), 3:2 Batinović (25. min), 4:2 Domić (31. min), 5:2 Musulin (33. min), 6:2 Domić (36. min)

Akumulirani prekršaji: MNK Porto Tolero 9 (6+3); MNK Vrgorac 5 (3+2)