JADRANAŠIMA DERBI I BARJAK PRVAKA: Po kiši Iza Vage kiša pogodaka

Po kiši Iza Vage kiša pogodaka. U neretvanskom, susjedskom derbiju zasluženo slavlje učenika trenera Marija Oršulića.

Ovom pobjedom jadranaši su i dalje jedina neporažena momčad, te su ponovno preuzeli trećeligaški barjak vodeće momčadi. Potvrdili su se kao najefikasnija momčad lige, sada s 22 pogotka, a i dalje su vodeći i kod primljenih pogodaka, sada 6. Neretvanski derbi ponudio je kvalitetno i otvoreno nadmetanje, posebno u prvom dijelu susreta. U nastavku Pločani su prepustili inicijativu domaćinu i prijetili iz protunapada.

Bolje su otvorili Metkovci, u 3.minuti je 1:0, strijelac dvometraš Nikola Rodin. Nakon ubačaja iz kuta Rodin je najviši u skoku i glavom šalje loptu iza leđa ukopanog Marka Čaglja. Pločani se brzo vraćaju, u 9.minuti,devetka danas bijelih, Abel Kalfić majstorski reagira nakon dubinske lopte Marina Romića i na semaforu svijetli 1:1. U 37.minuti na sceni je ponovno prvi strijelac jadranaša, svojim sedmim ovosezonskim pogotkom Kalfić sve okreće na mlin Pločana, 1:2. Ubačaj iz kuta Kalfić prihvaća na drugoj vratnici i iz okreta trese mrežu Kozine.

Raič (7) bijeli

Na odmor se ipak otišli poravnatim rezultatom, u 40.minuti Mile Pehar realizira jedanaesterac nakon igranja rukom Kalfića. Čagalj je pročitao naum Pehara, ali je ostao za malo kratak. U nastavak bolje ulaze jadranaši, svježi Dino Primorac eurogolom s 20-ak metara, asistencija Romića, pogađa gornji desni kut domaćeg vratara, 2:3. Slijedi jalova inicijativa Neretve, te niz opasnih, dobro izrađenih protunapada Jadrana LP. U 73.minuti Kozina vadi iz 90 udarac Marija Marića, Ivan Paponja u 77.minuti šalje loptu uz samu vratnicu, a Kalfić u 86.minuti ne koristi zicer za hattrick.

Kalfić (9) bijeli

Potvrda pobjede i konačnih 2:4 stiže u 88.minuti, strijelac Marko Musulin koji odmjerenim udarcem s16 metara pogađa mrežu domaćina. Bila je to odlično odrađena akcija, kombinacija iz tri dodavanja.

Uz tri velika boda, povratak na prvo mjesto, te nastavak niza nepobjedivosti jadranašima je ovo poticaj za subotnje gostovanje u Dubrovniku gdje se igra županijski derbi protiv GOŠK Dubrovnika 1919. (jv)