Sport

JADRAN LP: Uspješno završen turnir povodom Dana grada, slavili Tići i Limači Adriatica iz Splita

Na gradskom stadionu Jadranovo održan je, pred velikim brojem gledatelja, dvodnevni 3. međunarodni tradicionalni turnir povodom Dana grada Ploča. Ove godine sudjelovalo je 32 momčadi iz Hrvatske i susjedne BiH sa više od 600 igrača u kategorijama U-9 (tići) i U-11 (limači) podijeljenih u 4 grupe.

Prvog dana turnira postignuti su sljedeći rezultati po grupama:

Grupa A(U-9): Metković – Imotski 91 1:1, Vrapče I – Orebić 8:0, Orebić – Metković 1:4, Imotski 91 – Vrapče I 0:3, Orebić – Imotski 91 2:6, Metković – Vrapče I 0:2


Grupa B(U-9): Ponikve – Neretvanac 1:2, Adriatic – Župa Dubrovačka 5:0, Župa Dubrovačka – Ponikve 3:3, Neretvanac – Adriatic 0:6, Župa Dubrovačka – Neretvanac 11:0, Ponikve – Adriatic 1:5

Grupa C(U-9): Neretva – Vrapče II 12:0, Jadran I -Dugopolje 2:2, Dugopolje – Neretva 0:18, Vrapče II – Jadran I 7:0, Dugopolje – Vrapče II 0:8, Neretva – Jadran I 11:0

Grupa D(U-9): Zmaj(M) – Jadran II 0:2, GOŠK Dubrovnik 1919 – Gusar 7:0, Gusar – Zmaj(M) 1:2, Jadran II – GOŠK Dubrovnik 1919 1:6, Gusar – Jadran II 0:3, Zmaj(M) – GOŠK Dubrovnik 1919 0:5

Grupa A(U-11): Jadran(T) – Sloga 0:4, Neretva I – Jadran II 8:0, Jadran II – Jadran(T) 0:2, Sloga – Neretva I 1:2, Jadran II – Sloga 0:5, Jadran(T) – Neretva I 0:2

Grupa B(U-11): Metković – Gusar 1:2, Dugopolje – Imotski 91 0:0, Imotski 91 – Metković 0:1, Gusar – Dugopolje 3:1, Imotski 91 – Gusar 0:0, Metković – Dugopolje 0:2

Grupa C(U-11): Adriatic – Orebić 2:0, Jadran I – Župa Dubrovačka 1:2, Župa Dubrovačka – Adriatic 0:0, Orebić – Jadran I 0:0, Župa Dubrovačka – Orebić 1:1, Adriatic – Jadran I 5:0

Grupa D(U-11): Zmaj(M) – Neretva II 7:0, Junak – Čapljina 2:0, Čapljina – Zmaj(M) 0:8, Neretva II – Junak 1:4, Čapljina – Neretva II 1:1, Zmaj(M) – Junak 4:1

U četvrtfinale su prošli:

(U-9): Vrapče I, Imotski 91, Adriatic, Župa Dubrovačka, Neretva, Vrapče II, GOŠK Dubrovnik 1919 i Jadran II

(U-11): Neretva I, Sloga, Gusar, Dugopolje, Adriatic, Župa Dubrovačka, Junak i Zmaj(M)

Rezultati četvrfinala:

U-9: Vrapče I – Župa Dubrovačka 5:0, Imotski 91 – Adriatic 0:4, Neretva – Jadran II 6:0, Vrapče II – GOŠK Dubrovnik 1919 0:5

U-11: Neretva – Dugopolje (0:0) 2:3, Sloga – Gusar 1:0, Adriatic – Junak 4:0, Župa Dubrovačka – Zmaj(M) (0:0) 2:1

Rezultati polufinala:

U-9: Vrapče I – Neretva 3:0, Adriatic – GOŠK Dubrovnik 1919 4:1

U-11: Dugopolje – Adriatic 1:3, Sloga – Župa Dubrovačka 1:6

 

Za 3. mjesto:

U-9: GOŠK Dubrovnik 1919 – Neretva 1:2

U-11: Sloga – Dugopolje 1:5

FINALE:

U-9: Adriatic – Vrapče I 2:0

ADRIATIC: M.Bebić, D.Jelavić, A.Rančić, I.Fradelić, T.Pletikosić, J.Vrdoljak, F.Vitaljić, M.Vantić, J.Pelajica, R.Spajić, M.Babaja, L.Beljak, B.Radošević, R.Vrekalo, voditelj – Roko Španjić

VRAPČE I: TZ.Klemen, D.Sokač, F.Hikec, N.Prpić, N.Sikirica, K.Cigrovski, B.Skoko, J.Grgurević, T.Žutić, P.Gilja, I.Jonjić, voditelj – Marko Panza

U-11: Adriatic – Župa Dubrovačka 1:0

ADRIATIC: I.Marinović, I.Petrić, T.Karabatić, R.Čukar, R.Matić, D.Bajić, J.Tikvić, F.Sučić, L.Palada, M.Kuzmanić, T.Čović, M.Okuka, D.Volić, F.Poleto, voditelj – Nikša Kekezović

ŽUPA DUBROVAČKA: B.Lučić, P.Čović, V.Gverović, M.Raguž, I.Matić, Đ.Pregelj, M.Mihočević, D.Jozić, M.Miloslavić, J.Krkić, V.Zadrić, M.Šipić, A.Vukotić, voditelji – Damir Žustra i Kajba Vladimir

Prije finalnih utakmica odigrana je revijalna između veterana Jadran LP i aktualnih veteranskih državnih prvaka Neretve iz Metkovića u kojoj su Pločani pogotkom organizatora turnira Pave Mustapića pobijedili sa 1:0.

JADRAN LP: V.Kiš, D.Dabić, P.Granić, D.Vukušić, D.Cvijanović, N.Beidenegl, S.Zmijarević, P.Mustapić, G.Oršulić-Rara, L.Štrbić, D.Beidenegl i J.Jugović

NERETVA: D.Bezer, P.Talajić, D.Zeljić, J.Šiljeg, M.Bebić, I.Pehar, M.Galov, J.Galov, M.Sprčić, L.Veraja, N.Šešelj, M.Panza i G.Proleta

Poslije odigranih finala vrijedni organizator je najboljim pojedincima i momčadima uručio vrijedna priznanja i medalje koje su im dodijelili Mišo Krstičević gradonačelnik Ploča, Jozo Bebić instruktor županijskog nogometnog Dubrovačko-neretvanskog saveza, Tihomir Krstičević predsjednik Jadran LP, Petrit Dulaj športski direktor Jadran LP, Siniša Spremo voditelj škole nogometa Jadran LP i Pavo Mustapić organizator turnira.

U-9:

Najbolji vratar – Tin Klemen(Vrapče)

Najbolji strijelac – Diego Remel(Neretva) sa 12 postignutih pogodaka

Najbolji igrač – Marin Vantić(Adriatic)

Fair play momčad – GOŠK Dubrovnik 1919

4.mjesto – GOŠK Dubrovnik 1919

3.mjesto – Neretva(Metković)

2.mjesto – Vrapče(Zagreb)

1.mjesto – Adriatic(Split)

U-11:

Najbolji vratar – Ivan Bosančić(Dugopolje)

Najbolji strijelac – Krešo Granić(Sloga-Ljubuški) sa 9 pogodaka

Najbolji igrač: Toni Čović(Adriatic)

Fair play momčad – Sloga(Ljubuški)

4.mjesto – Sloga(Ljubuški)

3.mjesto – Dugopolje

2.mjesto – Župa Dubrovačka

1.mjesto – Adriatic(Split)

Sve utakmice turnira sudili su Matko Majić (Metković) i Filip Proleta (Opuzen)

Pripremio: Sana