Jadran LP – Slaven 6:0 (2:0)

U odgođenom susretu 11.kola 1 ŽNL Dubrovačko – neretvanske Jadran LP je na svom igralištu visoko svladao momčad Slavena s Grude. Devetom pobjedom jadranaši su dva kola prije kraja jesenskog dijela natjecanja osigurali i teoretski titulu prvaka polusezone. Na kraju je bilo 6:0 za Pločane a mogli su barem još četiri puta matirati gostujućeg vratara, s druge strane domaći vratar Batinović ostao je bez posla i bez ocjene. Od samog početka jadranaši su ušli u susret odlučnije a rano vodstvo dalo je naslutiti kako bi mogli vidjeti golijadu. Kao da su se zaželjeli igre nakon 15 – ak dana bez natjecateljskog naboja a lijepo vrijeme uz dobro sačuvan teren očito su ih još više motivirali. Kvaliteta i fizička pripremljenost bili su debelo na strani domaćina. U 6.minuti bilo je 1:0, lijepa akcija iz tri poteza a strijelac Stipe Nikolac. Aljoša Krstičević je dugom loptom pronašao Vukušića na desnom boku, iskusni Dimara je odlično ubacio na drugu vratnicu gdje je Nikolac ostao sam i glavom šalje loptu u lijevi kut nemoćnog Miljka. Nino Maleta u 20. i 30.minuti iz dobrih situacija iz blizine gađa gostujućeg vratara. Danijel Dabić u 31.minuti povećava vodstvo na 2:0, najviši je uskoku i glavom posprema u mrežu ubačaj Aljoše Krstičevića iz lijevog kuta.

Igra se 33.minuta kada Marin Džeko ne koristi novu pravu prigodu, Miljak blokira njegov udarac iz blizine. Na odmor se odlazi rezultatom 2:0 koji po prikazanom može više zadovoljiti goste. U nastavku do izražaja dolazi kvaliteta i umješnost jadranaša a uz nova četiri pogotka vidjeli smo i pet izmjena u domaćoj momčadi, leteće izmjene kao u hokeju. A one su donosile novi impuls. Već u četvrtoj minuti nastavka je 3:0, Nikolac je po drugi put strijelac, koristi nesporazum gostujuće obrane i pokraj Miljka loptu gura u mrežu. Dvije minute kasnije, u 51., mladi Josip Žderić postiže svoj prvenstveni prvijenac i to je 5:0. Krstičević je s desnog boka izveo slobodan udarac, skraćeni korner, a njegov točan ubačaj Žderić glavom šalje u gornji desni kut. Za 5:0 pogodio je kapetan Dabić iz opravdano dosuđenog jedanaesterca kojem je prethodio prodor Nikole Marinovića po lijevoj strani a na ulasku u šesnaesterac ruši ga Ivo Čupić a sudac Dugandžić odmah pokazuje na bijelu točku. Uz izboreni jedanaesterac povratak nakon ozljede zadnje lože Marinović je okrunio najprije propuštenom prigodom a onda pogotkom u 78.minuti za konačnih 6:0. Sve je odradio Maleta po desnoj strani te u pravom trenutku pronašao Marinovića koji na pet metara samo postavlja nogu i to je to. Ova uvjerljiva pobjeda i igra jamstvo su jadranašima da mogu mirno putovati na posljednje jesensko gostovanje u nedjelju kod Omladinca na Lastovo.

Igralište Jadrana. Gledatelja 50. Sudac: Josip Dugandžić (Komin). Pomoćnici: Matko Babić (Opuzen) i Matko Majić (Metković).

STRIJELCI: 1:0 Nikolac (6), 2:0 Dabić (31), 3:0 Nikolac (49), 4:0 J. Žderić (51), 5:0 Dabić (74 – 11 m), 6:0 Marinović (78).

JADRAN LP: Batinović, Biočić, J. Žderić (od 51. Franić ), Krstičević, Dabić, Katić (od 50. Zmijarević), Vukušić (od 60. Jo. Žderić), Maleta, Džeko (od 51. Kraljević ), Krilić, Nikolac (od 65. Marinović). TRNER: Ante Marinović

SLAVEN: Miljak, Blažić, I. Trković, Kolembus (od 65. Deranja), I. Čupić, Elezović, B. Čupić (od 55. Đ. Trković ), Musić, Kovačević, Bratoš (od 80. Butek ), Redžić. TRENER: Josip Papić

IGRAČ UTAKMICE: Stipe Nikolac

Tekst i slike: Jurica Vukojević