Jadran LP – Neretvanac 2:1 / foto i video

Jadran LP

Pogotcima Nikolca i Barbira Jadran LP je slavio u neretvanskom derbiju rezultatom 2:1. Uskoro opširnije…

U nastavku donosimo izvještaj s utakmice, koji nam je poslao naš stalni suradnik Sana:

Po idealnom travnjaku i odličnim vremenskim uvjetima, pred nešto više od 400 gledatelja, odigran je prvenstveni susjedski neretvanski derbi, u kojem je domaći Jadran Luka Ploče bio bolji od Neretvanca iz Opuzena. U oslabljenom sastavu bez Primorca, Sršena, Krstičevića i Markotića Pločani su pružili jak otpor “plavoj makinji”. Prvu prigodu imaju gosti i već u 10. minuti Vasilj stavlja na iskušenje vratara Čaglja, koji posljednjim naporom loptu šalje u gol aut. U 11. minuti domaći uzvraćaju preko kapetana Dabića, koji loptu šalje preko gola. Samo tri minute kasnije tribine su na nogama, kad odmjerenim i preciznim udarcem Stipe Nikolac, s 20 metara, rijetko viđenim pogotkom domaće dovodi u vodstvo od 1:0. Do poluvremena igra se između dva gola s poluprilikama bez mijenjanja rezultata.
Drugo poluvrijeme donosi još otvoreniju igru, bržu s puno prigoda, što koriste igrači Neretvanca i u 64. minuti preko Ivana Bubala poravnavaju rezultat na 1:1. Samo minutu kasnije Plavi s ušća Neretve ostaju bez igrača jer sudac Toni Bešker pokazuje drugi žuti karton Davorinu Mustapiću i opravdano ga šalje pod tuš. S igračem manje domaći su se orijentirali na obranu, dok gosti traže i treći bod. U 83. minuti, nakon dosuđenog slobodnog udarca, na oduševljenje domaćih navijača, Goran Barbir sa 17 metara loptu šalje neobranjivo iza leđa gostujućueg vratara, za vodstvo Jadrana LP. Do kraja lokalnog derbija gosti napadaju, na iskušenju je mladi vratar Marko Čagalj, koji svojom sigurnošću i obranama zaključava svoja vrata do kraja susreta i opravdano nosi epitet igrača utakmice. Jadranu LP je ovom ovom pobjedom upisao 3 vrlo važna bodova za ostanak u trećeligaškom rangu.

PLOČE Igralište Jadranovo. Gledatelja 400. Sudac: Toni Bešker (Solin) 6,5. Pomoćnici: H. Čatipović i A. Pavlinović
STRIJELCI: 1:0 – Nikolac (14), 1:1 – Bubalo (64), 2:1 – Barbir (83)
JADRAN LP: Čagalj 8, Katić 7, Barbir 8, Dabić 7,5, Vukušić 7 (od 55.Mustapić -), Maleta 7,5, Jelčić 7,5, Bubalo 7,5 (od 82.Juras -), Krilić 7 (od 53. Musulin 7), Nikolac 8, Pijević 7. Trener: Ante Marinović 7,5.
NERETVANAC: Pavlović 6, Mihaljević 6, Deak 6, Granić 6, Babić 6, Bubalo 6,5, Vasilj 6, S.Glasović 6 (od 63. Štimac 5,5), J.Glasović 6, Kvesić 6 (od 58. Zoungrana 6), Zonjić 6 (od 75. Odak – ). Trener: Goran Proleta 6.
IGRAČ UTAKMICE: Marko Čagalj

Pogledajte i video koji je objavio Teo Grančić:

Jadran LP – Neretvanac 2:1 (golovi)Jadran LP – Neretvanac 2:1 (golovi)Stipe Nikolac Goran Barbir