Jadran LP – GOŠK Dubrovnik 1919 2:1

Jadranaši su po kiši i blatnjavom terenu uspjeli upisati tri boda u županijskom derbiju protiv Dubrovčana.

Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca,bez neke ljepote u igri. U 25. minuti nabačenu loptu sa desnog boka gostujući igrač Veraja je dočekao glavom, Ljubičić izvrsno brani no lopta se opet odbija Veraji i pogađa za vodstvo GOŠK-a. Nekoliko minuta nakon toga napad Pločana, lopta se odbija sa šesnaesterca do nekih 35 metara, Goran Barbir se namješta i tuče neobranjivo za izjednačenje i tako se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Jadran je puno angažiraniji, velikom količinom trke i agresivnošću pritišću goste pa tako bilježimo nekoliko prodora po bokovima, ali bez konkretnog učinka.
Negdje oko 70. minute naš reprezentativac Marin Romić (danas neuhvatljiv za protivnike) prima loptu iskosa u šesnaestercu, pretrčava suparničkog igrača, ali ovaj ga ruši i sudac Žilić pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je Dino Primorac i Jadran vodi 2:1. Do kraja se Jadranaši malo povlače i pokušavaju ugroziti goste na kontre pa tako u 85. minuti Romić bježi gostima koji ga opet ruše u šesnaestercu, no on se pridiže i puca u lijevi golmanov kut, ali vratar Kristić čudesnom obranom spašava vrata. Do kraja se rezultat nije mijenjao i velika tri boda ostaju u Pločama.