Jadran LP deklasirao goste iz Omiša

jadran lp by sana

Igrači Jadrana LP na igralište su istrčali pred malobrojnim gledateljima s ružičastom vrpcom na prsima i tim činom se priključili danima ružičaste vrpce u sklopu kampanje “dajmo ružičasti život”, pod pokroviteljstvom predsjednika države Ive Josipovića.

S prvim sučevim znakom igrači trenera Antonija Vučkovića krenuli su motivirano i angažirano, prvu priliku već u 7. minuti nije iskoristio Mustapić kad se našao u kaznenom prostoru oči u oči s protivničkim vratarom. U 18. minuti bilježimo i odličan udarac Barbira iz kaznenog udarca kojeg je obranio vratar Baučić. U 39. minuti i prva radost domaćih navijača kad je u kaznenom prostoru rukom igrao kapetan gostiju Frane Pivčević, a siguran realizator s bijele točke je bio Josip Lešić. U prvom ozbiljnijem napadu u 41. minuti preko Bilića gosti su izjednačili rezultat na 1:1, a pred sami kraj prvog poluvremena opet Pivčević igra rukom u kaznenom prostoru, sudac pokazuje na bijelu točku, a siguran je Lešić i lopta je iza leđa gostujućeg vratara.

Drugo poluvrijeme donosi pravu golijadu. Već u 49.minuti Jadran LP povećava vodstvo na 3:1 zgoditkom Dabića. U 52. minuti se upisuje u strijelce i Mustapić, da bi u 62. minuti Nikolac svojim pogotkom doveo domaće na visokih 5:1. Gosti pokušavaju individualnim akcijama doći do pogotka, ali ne uspijevaju preko čvrste obrane domaćina na čijem je čelu bio Hrvoje Vejić, bivši igrač Hajduka i državne reprezentacije. Ipak jednim bojegom poraz je ublažio Jurić u 78. minuti te postavio konačan rezultat utakmice na 5:2 za plave iz Ploča.

PLOČE. Igralište Jadranovo. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Jukić(Imotski) 7,5. Pomoćnici: Bodrožić i Grbavac

STRIJELCI: 1:0-Lešić (39-11 m), 1:1-Bilić (41), 2:1-Lešić (45-11 m), 3:1-Dabić (49), 4:1-Mustapić (52), 5:1-Nikolac (61), 5:2-Jurić (78)

JADRAN LP: Čagalj 7, Barbir 7, Vejić 7, Krstičević 7, Dabić 7,5, Lešić 7,5, Primorac 6,5 (od 66. Katić 6,5), Musulin 7, Mustapić 6,5 (od 59. Raguž 7), Jelčić 6,5 (od 69. Zmijarević 6,5), Nikolac 7. Trener: Antonio Vučković 7,5.

OMIŠ: Baučić 6, Bandov 6, Vrkić 6, Kuvačić 5, Pivčević 5, Koštić 5 (od 46. Jurić 6), Hrstić 5 (od 65. Ercegović 6), Bilić 5,5 (od 46. Čobanov 5,5), Vučemil 5,5, Klarić 5,5, Peković 5,5). Trener: Jure Žilić 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Lešić