Jadran i Zmaj podijelili bodove – Opširniji izvještaj s utakmice

Jadran LP

Jadran LP i Zmaj iz Makarske u 13.kolu 3. HNL-jug podijelili su bodove u Pločama. Domaćini su krenuli otvoreno prema protivničkim vratima dajući do znanja da su im tri boda dragocjena. Već u 4. minuti Josip Lešić ulazi u kazneni prostor gdje ga obara protivnički igrač no sudac samo rukom daje znak da je lopta u gol autu i za vratara gostiju. Već u 11. minuti bilježimo odmjeren, ali neprecizan šut Dina Primorca sa 16 metara gdje lopta prolazti pored samih vrata. U 30. minuti opet su uzavrele tribine kad gostujući igrač Šalinović igra rukom u kaznenom prostoru, ali i ovog puta sudac ostaje dosljedan i daje znak da se igra nastavi. Kad su se svi već spremali na odmor Dino Primorac iz blizine u 43. minuti pogađa za vodstvo domaćih od 1:0. Iz prvog poluvremena bilježimo samo jedan udarac gostiju prema golu domaćina i to Marka Kožula s nekih 18 metara, ali lopta prolazi pored vratnice.
Drugo poluvrijeme donosi zanimljiviju utakmicu. Što nije domaći igrač Lešić uspio realizirati u 64. minuti, kad je sa svega 5 metara promašio vrata iskoristio je Gojak na drugoj starni i u 71. minuti preciznim udarcem zatresao mrežu domaćeg vratara i poravnao rezultat na 1:1. Poslije toga u 75. minuti gosti i treći put igraju rukom u kaznenom prostoru da bi sudac i sada umjesto da pokaže na bijelu točku dao znak za nastavak igre rukom. Pri kraju susreta gledamo pravu dramu najprije gosti preko Jezidžića dolaze u vodstvo u 81. minuti, a u 90. minuti Raguž poravnava rezultat i podjela bodova zadovoljila je goste, dok domaći izgubljenje bodove vide u slabom sucu Paviću iz Splita.

PLOČE, Igralište Jadranovo. Gledatelja 150. Sudac: Teo Pavić(Split) 5,5. Pomoćnici: Vidović i Nobilo.

STRIJELCI: 1:0 – Primorac (43), 1:1 – Gojak (71), 1:2 – Jezidžić (81), 2:2 – Raguž (90)

JADRAN LP: Batinović 6, Franić 5,5, Barbir 5,5 (od 80. Jelčić -), Vejić 6, Krstičević 6, Markotić – (od 22.Musulin 5,5), Lešić 6, Primorac 6,5, Družijanić 6 (od 70. Raguž 6) Nikolac 6, Maleta 6. Trener: Antonio Vučković 6.

ZMAJ: Franić 6, Božić 6, Rašić 6, Zebić 5,5, Matešan 5,5, Šalinović 6, Kožul 5,5 (od 64. Sokol 5,5), Tomaš 6, Kelez 5,5 (od 46. Gojak 6), Smilović 5,5 (od.57. Brnić 5,5), Jezidžić 6. Trener: Srđan Mladinić 6.

IGRAČ UTAKMICE: Dino Primorac