HRVATSKI KUP: Dinamo ide u četvrtfinale, a Pločani mogu žaliti za propuštenim

PORTO TOLERO – DINAMO 2:4 (2:1)

PLOČE – Dom sportova. Gledatelja 300. Suci: Ivan Mujan i Edo Vulić (oba Split). Treći sudac: Ivan Šalinović (Split). Mjeritelj vremena: Branko Vrnoga (Ploče). Delegat: Tihomir Grabovac (Proložac Donji).
STRIJELCI: 1:0 Domić (12 – 6 m), 1:1 Grbeša (14), 2:1 Krilić (15), 2:2 Mudronja (31), 2:3 Grbeša (33 – 10 m), 2:4 Novak (39).

PORTO TOLERO: Rašić, Domić, Krilić, Visković, Stjepanović, Kušurin, Galić, Žderić, Arar, Katić. TRENER: Boris Malić
DINAMO: Pavlić, Badrov, Kanjuh, Grbeša, Prgomet, Domiter, Vučković, Matković, Mudronja, Bjelić, Novak. TRENER: Alen Jukić

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 9 (3 + 6), Dinamo 8 (4 +4).
ŽUTI KARTONI: Matković (7), Pavlić (12), Arar (20), Novak (23), Prgomet (27), Stjepanović (29).
IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Grbeša

Dinamo ide u četvrtfinale, a Pločani mogu žaliti za propuštenim. Svojim pogreškama domaćini su darivali goste, koji su uz nespornu kvalitetu ovoga puta imali i sreće.

Porto je bio bolji suparnik u prvom dijelu i prvih 20 minuta zaključio je minimalnim, zasluženim vodstvom. U 12.minuti, u kontri pred vratima gostiju, srušen je Arar, a iz kaznenog udarca Domić je siguran za 1:0. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, zaigrali su se nepotrebno domaći, izgubili loptu što koristi Grbeša i u 14.minuti donosi 1:1. Minutu kasnije novo slavlje Pločana, kontru je poveo Domić, asistirao Kriliću koji bez problema matira gostujućeg vratara za 2:1.

U nastavaku su rezultatski dominirali gosti. Od 30.minute Porto ima problema s prekršajima, skupili si ih pet. Mudronja u 31.minuti poravnava na 2:2 nakon velike pogreške i poklon lopte do tada najboljeg u domaćin redovima Stjepanovića. Potpuni preokret slijedi u 33.minuti, šesti akumulirani Pločana i Grbeša je siguran s 10 metara. Konačni rezultat postavio je Novak u 39.minuti kada su domaći zaigrali s igračem vratarom, nije mu bilo teško ugurati loptu u praznu mrežu.