HRVACE SLAVILE U DERBIJU: Jadran nedorečen, domaćin konkretniji

Jadranaši su izgubili na gostovanju u derbiju 29.kola, rezultatom 3:1 bolji od njih bili su nogometaši Hrvaca.

Nakon prvih 45 minuta mreže su mirovale, u nastavku domaćini su tri puta (Banić 59, Andrić 62, Hrgović 75) matirali Marka Čaglja, na drugoj strani jedini pogodak za Pločane postigao je Marko Musulin u 71.minuti iz jedanaesterca.

Šesti je ovo poraz plavih s ušća Neretve, i dalje najmanje od svih sudionika lige, a rezultat je to konkretnije igre domaćina koji je znao iskoristiti svoje prigode. Na drugoj strani Pločani nedorečeni u završnici, očiti pad koncentracije u tom dijelu igre. Ponovila se stara priča s gostovanja, plavi igraju, suparnici zabijaju.

Jadranaši su i dalje vodeći, lideri. Dobro je da nitko zbog kartona neće izostati sa sljedećeg susreta. Neretvanac sada zaostaje 5 bodova, na Podvornici su isčupali bod u posljednjoj minuti iz jedanaesterca. Dakle, nastavlja se borba za naslov prvaka između prvih susjeda.

Jadran LP u subotu je domaćin OSK-u, a Neretvanac ide u Metković na El Clasico protiv Neretve. (jv)