Gusaru gorak okus u Potomju

Gusar je izgubio na gostovanju kod Grka u Potomju rezultatom 1:2. Pogodak za žute postigao je Tomislav Dodig.  Petim ovosezonskim porazom Žuta podmornica pala je na četvrto mjesto, sada ih je preskočio i Slaven koji je na svom terenu svladao lidera Croatiju rezultatom 1:0 i tako potpuno zakomplicirao borbu za naslov prvaka. Crveni s Grude nakon Gusara slavili su protiv još jednog favorita, otvorili si mogućnost uključenja u borbu za sam vrh te pomogli Župi dubrovačkoj koja je došla samo na dva boda zaostatka za Croatijom i ima susret manje odigran (gostovanje kod Grka).

Grk je poveo u 33.minuti iz jedanaesterca, strijelac Mateo Kljunak, i to je bio rezultat prvog dijela. Domaćini su povećali vodstvo u 76.minuti preko Ivana Šutala a u posljednjoj minuti žuti su smanjili pogotkom Tomislava Dodiga. Važne bodove domaćini su nazdravili grkom, gusarima je, na žalost, preostao gorak okus.

U sljedećem kolu Gusar je domaćin Hajduku 1932 iz Vela Luke. Do kraja natjecanja preostalo je pet kola i očekujemo neizvjestan rasplet kako na vrhu tako i na dnu.

GRK – GUSAR 2:1 (1:0)

Igralište Haštrić. Gledatelja 100. Sudac: Stjepan Stojić (Gruda). Pomoćnici: Nedjeljko Jeljenić i Željko Andričić (oba Dubrovnik). Delegat: Neven Tomičić (Dubrovnik).

STRIJELCI: 1::0 Kljunak (33 – 11m), 2:0 Šutalo (76), 2:1 T. Dodig (90).

GRK: Utovac, Violić (od 52. Mustapić), Knezović, Memunić, Marić, Bogdanović, Bartulović, Andričević (od 69. Šutalo), Soče (od 60. Popaj), Kljunak (od 89. Grljušić), Milić (od 32. Ččirjak). TRENER: Dubravko Marinović

GUSAR: Benić, Franić, A. Medak (od 52. Majstrović), Šuman, Vladimir, N. Medak (od 76. Laura), D. Dodig, N. Vlahović, Jelavić, II. Medak (od 53. T. Vlahović). TRENER: Pavo Mustapić

ŽUTI KARTON: T. Vlahović (90+3).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šutalo

REZULTATI 17.KOLA 1 ŽNL DN: ČILIPI Konavljanin – ŠD Smokvica 4:0, METKOVIĆ Metković – Sokol 1:1, ŽRNOVO Žrnovo – Župa dubrovačka 0:3, VELA LUKA Hajduk 1932 – Orebić 3:1, POTOMJE Grk – Gusar 2:1, GRUDA Slaven – Croatia 1:0.

REDOSLIJED: Croatia 38, Župa dubrovačka 36, Slaven 34, Gusar 32, Metković 31, Konavljanin 20, Orebić 18, Žrnovo 16, Hajdul 1932 15, Sokol 15, Grk 14, ŠD Smokvica 13.

Tekst i foto: Jurica Vukojević