GUSARI POTOPILI KAPETANE

Kominski žuti slavili su u prvom proljetnom susretu pred svojim navijačima, i s nova tri boda vratili se na mjesto prvog pratitelja lidera, Croatije iz Gabrila, koji su pak s visokih 4:0 ispratili u velikom derbiju momčad  Župe dubrovačke.

Na Pržini smo pratili nadmetanje osrednje kvalitete između starih sportskih suparnika, Kominjani su uzvratili pelješkim Kapetanima za jesenski minimalni poraz iz Orebića (0:1). Za domaćina je najvažnije da su upisali puni plijen jer im slijede dva neugodna gostovanja, Smokvica i Croatia. A igrali su žuti znatno oslabljeni, bez Darka Dodiga, Josipa Žderića i Nikole Medaka, a zbog ozljeda teren su ranije morali napustiti Vlado Franić i Nedo Vlahović.

Sreća je za domaćina što gosti s Pelješca nisu bili konkretniji u rijetkim situacijama kada su mogli nešto napraviti. Učenici trenera Pave Mustapića u svakom poluvremenu postigli su po jedan pogodak, oba puta pomalo uz osmijeh sreće. Prije odlaska na veliki odmor Stanko Vlahović, ni kriv ni dužan, u 44.minuti koristi nesporazum vratara Vidovića i Ujevića te poklon loptu iz blizine šalje u nebranjenu mrežu.

Konačni rezultat u 82.minuti postavio je Drago Jelavić koji je odbijanac, nakon odličnog udarca Martina Šumana, pospremio iza leđa Vidovića.

GUSAR – OREBIĆ 2:0 (1:0)

Igralište Pržina. Gledatelja 150. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Matko Majić (Metković) i Robert Pijević (Stablina). Delegat: Mario Šetka (Ploče).

STRIJELCI: 1:0 S. Vlahović (44), 2:0 Jelavić (82).

GUSAR: Benić, Franić (od 46. Jurković), A. Medak (od 46. Šuman), Parmać, N. Vlahović (od 63. I. Vladimir), Jelavić, Majstorović (od 46. J. Vladimir), Karamatić, I. Medak (od 87. T. Vlahović), Dodig, S. Vlahović. TRENER: Pavo Mustapić

OREBIĆ: Vidović, Kapiteli, Stanišić, Ujević, J. Kordić (od 55. J. Tolj), I. Roso, Ivanković, Rikalo, Špaleta, B. Roso (od 76. F. Tolj), I. Kordić. TRENER: Antonio Vekić

IGRAČ UTAKMICE: Stanko Vlahović

REZULTATI 13.KOLA 1 ŽNL: ŽRNOVO Žrnovo ŠD Smokvica 2:1, VELA LUKA Hajduk 1932 – Metković 1:1, POTOMJE Grk – Konvljanin 2:2, GRUDA Slaven – Sokol 0:1, GABRILI Croatia – Župa dubrovačka 4:0, KOMIN Gusar – Orebić 2:0.

REDOSLIJED: Croatia 33 (41:10), Gusar 28 (34:11), Župa dubrovačka 27 (30:17), Metković 26 (23:11), Slaven 25 (27:13), Orebić 17 (12: 16), ŠD Smokvica 13 (25:24), Žrnovo 12 (13:33), Grk 11 (17:28), Konavljanin 11 (11:31), Hajduk 1932 9 (14:24), Sokol 8 (12:31).

Tekst i foto: Jurica Vukojević