Gusari po jakoj južini nazdravili Grkom

Prekinuli su kominski Gusari bodovni post. Nakon dva minimalna poraza u derbijima kod Orebića i Slavena na svojoj Pržini stigli su do četvrte pobjede. Uvjerljivo su žuti slavili protiv momčadi iz Potomja u susretu 6. kola 1. ŽNL DN. Nazdravili su domaćini grkom zasluženu pobjedu od 4:1 (3:0). Igralo se po jakom južnom vjetru, uz mjestimičnu kišu, učenici trenera Marija Oršulića znatno bolji u prvom dijelu susreta, u nastavku iako su igrali uz pomoć vjetra prepustili su inicijativu gostima pa je drugi dio završio izjednačenim rezultatom 1:1.

Bilo je užitak gledati rastrčane i kombinatorne domaćine u prvih 45 minuta. Rezultat te dobre igre su tri pogotka u mreži gostujućeg vratara Ivana Utovca. Mrežu gostiju načeo je u 10. minuti Tomislav Dodig nakon majstorskog dodavanja Drage Jelavića s lijeve strane. Jelavić je ponovno asistent u 30. minuti za 2:0, strijelac pravovremeni mladac Domagoj Laura. Za 3:0 efektno pogađa glavom 18-godišnji Tino Karamatić u 40. minuti nakon ubačaja Ivana Medaka iz lijevog kuta. Bo je to najljepši potez na ovom obostrano korektnom nadmetanju. Iz prvog dijela vrijedi još spomenuti 34. minutu, najprije Jelavić sa 18 metara pogađa vratnicu, a u kontri Kljunak gredu domaćina. U 43. minuti zbog ozljede kapetana Nede Vlahovića trener Oršulić morao je neočekivano posegnuti za prvom zamjenom.

Nastavak siromašniji igrom i prigodama. Domaćini, iako su imali pomoć vjetra, bezrazložno prepuštaju gostima inicijativu. U 50. minuti Kljunak iz slobodnog udarca s 30 metara iskosa s lijeva vara i iznenađuje Dragobratovića za 1:3. Tomislav Dodig je otvorio seriju pogodaka u prvom dijelu, u 77. minuti svojim drugim pogotkom postavio je konačnih 4:1. Nakon što je majstorski zatresao suprotni kut Utovca napustio je teren šepajući zbog ozljede gležnja, slijedi mu pauza od 15-ak dana.

Ukratko, Žuta podmornica vratila se na pobjedničke staze, upisani su vrijedni bodovi, ali skupo plaćeni, ozljedama Nede Vlahovića i Tomislava Dodiga. U isto vrijeme raduje dobra igra žute mladosti, zapažene role imali su 18-godišnjaci Ante Medak i Tino Karamatić.

GUSAR – GRK 4:1 (3:0)
Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac: Renato Lacić (Gruda). Pomoćnici: Ivan Šalinović (Vrgorac) i Matko Majić (Metković). Delegat: Nikša Nogalo (Orebić).
STRIJELCI: 1:0 T. Dodig (10), 2:0 Laura (30), 3:0 Karamatić (40), 1:3 Kljunak (50), 4:1 (T. Dodig (77).

GUSAR: Dragobratović, Dulaj, A. Medak, T. Dodig (od 77. T. Vlahović), Žderić, Laura, N. Vlahović (od 43. Šuman), Jelavić (od 85. S. Vlahović), Karamatić, I. Medak, Kaleb. TRENER: Mario Oršulić
GRK: Utovac, Violić (od 70. Šutalo), Memunić, Marić, Tomić, Grljušić (od 46. Bogdanović), Škobić, Bartulović, Čirjak, Kljunak, Storelli (od 59. Popaj, od 84. Andričević). TRENER: Dubravko Marinović

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Dodig

REZULTATI 6. KOLA 1. ŽNL DN: Sokol – Metković 0:3 (Utovac, Čuzić, Trković ag), Croatia – Slaven 3:2 (Zadro, Hodžić, Miljak ag / Vukić, Trković), Župa dubrovačka – Žrnovo 5:0 (Kajba 4, Prkut), Orebić – Hajduk 1932 0:0, SD Smokvica – Konavljanin 3:1 (Čović 2,Pecotić / Grbešić)).

REDOSLIJED: Metković 16 (17:1), Gusar 12 (16:7), Župa dubrovačka 12 (15:7), Slaven 12 (12:6), Croatia 12 (8:6), Orebić 11 (5:3), Grk 7 (9:12), ŠD Smokvica 6 (7:12), Hajduk 1932 5 (7:12), Sokol 4 (6:15), Konavljanin 4 (5:14), Žrnovo 2 (6:18).

REZULTATI 2. KOLA 2 ŽNL DN: Faraon – Putniković 7:1 (Koludrović 3, J. Mastilica 2, Ivandić, T. Mastilica /Levanat), Rat – Enkel 2:0 (Nogalo, Roglić), SOŠK 1919 – Omladinac odgođeno, Maestral slobodan.

REDOSLIJED 2. ŽNL DN: Rat 4 (5:3), Faraon 3 (7:1), Maestral 3 (3:0), Omladinac 1 (3:3), SOŠK 1919 0 (0:0), Enkel 0 (0:5), Putniković 0 (1:7).

Tekst i foto: Jurica Vukojević