Gusar ugostio velolučki Hajduk: NIŠTA OD OČEKIVANE POBJEDE

Nakon dva uzatopna poraza svi su na Pržini očekivali treću proljetnu pobjedu. Međutim, ništa od toga, Žuta podmornica na kraju je ulovila samo jedan bod i to pogotkom iz jedanaesterca u završnici nadmetanja s velolučkim Hajdukom 1932. Gosti s Korčule nalaze se u nesigurnoj poziciji što se tiče ostanka i njima je ovaj susret više značio nego gusarima. Bodom mogu biti zadovoljni ali sigurno će se sjetiti situacije kod svog vodstva 3:2 kada su promašili iz blizine prazna vrata i propustili se potpuno približiti osvajanju velikog troboda. Kazna im je uslijedila u 85.minuti kada je u njihovu šesnaestrecu srušen u naletu Jure Vladimir a iz opravdano dosuđene najstrože kazne žuti izjednačili preko Ivana Medaka.

Igralo se po jakom južnom vjetru koji je gostima bio saveznik u prvom dijelu a domaćinu u nastavku. Žuti su odlično otvorili susret i poveli već u 5.minuti. Nikola Medak je dubinskom loptom izbacio na desnom boku Juru Vladimira koji bježi svom čuvaru i točnim, prizemnim udarcem pogađa donji desni kut nemoćnog Nikole Surjana. Izjednačili su gosti u 14.minuti iz brze kontre koju je uspješno okončao Hrvoje Gugić udarcem s 10-ak metara. Rezultatom 1:1 otišlo se na veliki odmor, a u nastavku rezultatske promjene diktirali su gosti. U 56.minuti veliko slavlje plavih iz Vela Luke, za 1:2 pogodio je mladi Dino Šeparović na asitenciju Borisa Tulića. Nije se dugo čekalo na reakciju domaćina, dvije minute kasnije Ivan Medak odlično ubacuje iz lijevog kuta a Martin Šuman najviši je u skoku i glavom šalje loptu sa 7 metara u mrežu. Šok za gusare stiže u 70.minuti, danas ne baš sigurna domaća obrana ponovno griješi, njihovu neodlučnost kažnjava Bruno Berković i iz blizine iskosa s desne strane pogađa suprotni donji kut. Uslijedila je nakon toga već opisana završnica, najprije veliki promašaj plavih i izjednačenje s bijele točke.

Ukratko, gosti više nego zasluženo odnose bod u Vela Luku, domaćini su čini nam se upali u rezultatsku krizu, slijedi im teško gostovanje kod Žrnova

GUSAR – HAJDUK 1932 3:3 (1:1)

Igralište Pržina. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Limov (Metković). Pomoćnici: Mišo Krešić (Metković) i Luka Liković (Krvavac). Delegat: Damir Gleđ (Dubrovnik).

STRIJELCI: 1:0 Vladimir (5), 1:1 H. Gugić (14), 1:2 Šeparović (56), 2:2 Šuman (58), 2:3 B. Berković (70), 3:3 I. Medak (85 – 11m).

GUSAR: Benić, A. Medak (od 83. T. Vlahović), Šuman (od 71. Majstorović), Vladimir, N. Medak, D. Dodig, N. Vlahović, Karamatić, I. Medak, T. Dodig, Franić. TRENER: Pavo Mustapić

HAJDUK 1932: Surjan, Šeparović, G. Gugić, Maričić, Tulić, H.Žuvela, B. Berković, I. Žuvela (od 72. Ninčević), H. Gugić, A. Berković , Zlokić (od 89. Andreis). TRENER: Edi Žuvela.

ŽUTI KARTONI: Ninčević (80), I. Medak (87).

CRVENI KARTON: H. Gugić (84).

IGRAČ UTAKMICE: Boris Tulić

REZULTATI 18.KOLA 1 ŽNL DN: SMOKVICA Smokvica – Slaven 2:0, GABRILI Croatia – Grk 3:1, ČIBAČA Župa dubrovačka 1:1, GRUDA Sokol – Konavljanin 2:2, ŽŽRNOVO Žrnovo – Orebić 1:1, KOMIN Gusar – Hajduk 1932 3:3.

REDOSLIJED: Croatia 41, Župa dubrovačka 40, Slaven 34, Gusar 33, Metković 32, Konavljanin 21, Orebić 19, Žrnovo 17, ŠD Smokvica 16, Hajduk 1932 16, Sokol 16, Grk 14.

Tekst i foto: Jurica Vukojević