GUSAR PRIZEMLJIO SOKOLA: Tri pogotka za treću pobjedu

Prekršaj, Jerković na travnjaku

U četvrtom nastupu pred svojim navijačima Gusar je upisao treću pobjedu. Žuti su slavili protiv momčadi Sokola iz Dubravke s konačnih, uvjerljivih 3:0.

Kratko, učenici trenera Majića s tri pogotka došli su do treće ovosezonske pobjede, popeli se na peto mjesto i maju 10 bodova na svom kontu. Sa 17 postignutih pogodaka Žuta podmornica za sada je najefikasniji sudionik 1 ŽNL DN i s najboljom razlikom pogodaka +10.

Domaćini su bili bolji suparnik, imali su više loptu u nogama, stvorili više prigoda a rano vodstvo donijelo im je mirnoću u daljnjem nadmetanju. Gosti neugodan suparnik, s nekoliko dobrih pojedinaca, u nastavku opasnije nego u prvih 45 minuta.

Ovom pobjedom Gusar je preskočio Sokola na tablici. Domaćini su poveli u 2.minuti, strijelac mladi Martin Šuman nakon ubačaja Drage Jelavića iz slobodnog udarca s desnog boka. Treći je to Šumanov ovosezonski pogodak, ovoga puta to je uspio igrajući na mjestu stopera, majstorski je reagirao i glavom iz blizine smjestio loptu u donji desni kut Delije. Iz prvog dijela vrijedi još spomenuti 38.minutu i udarac Anđelka Babića s 25 metara koji je završio na vratnici.

U 53.minuti Drago Jelavić iz blizine pogađa gostujućeg vratara, odlično ga je uposlio Toni Babić. Na 2:0 povisio je Frane Jerković u 54.minuti iz jedanaesterca kojeg je skrivio jedan od gostujućih obrambeni igrača igrajući rukom. Konačni rezultat postavio je Ivan Popović u 88.minuti nakon dobre akcije žutih i ubačaja s desnog boka.

GUSAR – SOKOL 3:0 (1:0) Igralište Pržina. Gledatelja 150. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Emil Tomašević (Ploče) i Zdravk Kuran (Metković).

STRIJELCI: 1:0 Šuman (2), 2:0 Jerković (54 – 11m), 3:0 Popović (88).

GUSAR: Majić, T. Babić, Šuman, A. Babić (od 86. Bošković), D. Jelavić (od 85. Ćorić), Medak, Vlahović, Jerković (od 77. Popović), Bebić (od 75. Dodig), T. Jelavić (od 70. Jurković), Karamatić. TRENER: Neven Majić

SOKOL: Delija, Marić, Dominiković, Fiorović, Mihaljević, Dragić, Lipotić (od 83. Čupić), Mataga, Đurić (od 75. Kralj), Milković, Pušić (od 53. Kovačević). TRENER: Hrvoje Kralj

IGRAČ UTAKMICE: Martin Šuman

REZULTATI 6.KOLA 1 ŽNL DN: VELA LUKA Hajduk 1932 – Župa dubrovačka 2:2, GRUDA Slaven – Metković 1:2, GABRILI Croatia – Orebić 1:3, ŽRNOVO Žrnovo – ŠD Smokvica 3:1, KRVAVAC Maestral – Konavljanin 4:0, KOMIN Gusar – Sokol 3:0.

REDOSLIJED: Orebić 16 (15:9), Žrnovo 12 (13:6), Metković 11 (12:6), Croatia 11 (12:7), Gusar 10 (17:7), Maestral 8 (14:14), Sokol 8 (6:10), Hajduk 1932 7 (10:11), Župa dubrovačka 6 (7:7), Slaven 4 (7:11), Konavljanin 2 (3:12), ŠD Smokvica 1 (5:21).

Tekst i foto: Jurica Vukojević