Gusar na kraju treći uz treći poraz

Žuta podmornica potopljena je u posljednjem jesenskom kolu, za učenike trenera Nevena Majića po treći puta bio je poguban rezultat 2:3, odnosno 3:2 za Župu dubrovačku.

Naime, Kominjani su sva tri jesenska poraza upisali identičnim rezultatom (Croatia, Maestral, Župa dubrovačka). S druge strane domaćin, Župa dubrovačka, neuvjerljiva tijekom jeseni, s velikim amplitudama u igri i rezultatima baš protiv gusara stigla je do treće pobjede.

Gusari s Pržine tako su jesensku polusezonu okončali na trećem mjestu s 20 bodova, koliko ima i četvrti Metković. Jesenski prvak je Orebić, jedina momčad bez poraza u 11 nastupa, skupili su 25 bodova, do njih, prvi pratitelj je Croatia s 22 boda.

Na proljeće očito nas čeka velika borba za prvaka. Za žute koban je bio u prvom poluvremenu Matej Perić, dvostruki strijelac, u 31. i 45.minuti. U 34.minuti glavni sudac Kosor dosudio je najstrožu kaznu za goste zbog igranja rukom jednog od domaćih igrača međutim tu je odluku povukao na intervenciju pomoćnika Obšivača. U nastavku gusari su pokušavali preokrenuti rezultat, međutim nije išlo. Ivan Medak je u 79.minuti za trenutak vratio nadu ali već šest minuta kasnije Prkut vraća mir domaćinu, pogađa za 3:1. Dvije minute kasnije Frane Jerković iz jedanaesterca (igranje rukom) ublažava poraz, donekle popravlja rezultatski dojam te potvrđuje naslov prvog topnika liga u jesenskoj polusezoni.

ŽUPA DUBROVAČKA – GUSAR 3:2 (2:0) Igralište Tarantela. Gledatelja 100. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Mate Obšivač (Vidonje) i Željko Andričić (Dubrovnik): Delegat: Damir Gleđ (Dubrovnik).

STRIJELCI: 1:0 Perić (31), 2:0 Perić (45), 2:1 Medak (79), 3:1 Prkut (85), 3:2 Jerković (87 – 11m).

ŽUPA DUBROVAČKA: Sarić, Gabrić, Soldić, Perić (od 90. Penić), Lekaj Kajba, Žarak, Jovanović (od 70. Prkut), Mijodanić, Šitum Kalauz (od 80. Šimunović). TRENER: Antonio Bagoje

GUSAR: Benić, T. Babić, Šuman, A. Babić, Jelavić, Medak, Vlahović (od 65. Čupić), Jerković, Bebić, Dodig, Jurković. TRENER: Neven Majić

IGRAČ UTAKMICE: Matej Perić

REZULTATI 11.KOLA 1 ŽNL DN: SMOKVICA ŠD Smokvica – Hajduk 1932 4:1, OREBIĆ Orebić – Konavljanin 5:1, METKOVIĆ Metković – Sokol 4:1, ČBAČA Župa dubrovačka – Gusar 3:2, GRUDA Slavn – Maestral 4:1, GABRILE Croatia – Žrnovo 7:0.

REDOSLIJED: Orebić 25 (27:14), Croatia 23 (25:11), Gusar 20 (34:16), Metković 20 (20:13), Župa dubrovačka 13 (13:14), Sokol 13 (13:19), Žrnovo 13 (14:21), Slaven 12 (15:15), Maestral 12 (18:22), ŠD Smokvica 11 (15:30), Hajduk 1932 10 (15:26), Konavljanin 7 (13:27).

Tekst i foto: Jurica Vukojević

Gusar 27.10.19.

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci