GOSTOVANJE U DUGOM SELU: Dalmatinke pale u zadnjih 10 minuta

Crna rupa Dalmatinki u završnih deset minuta i nesvladiva kad je trebalo Mara Budić na vratima domaćina odlučili su pobjednika susreta 9.kola 1 HRL (Ž) igranog u Dugom Selu. Domaćinu je to treća pobjeda a Pločanke ostaju na učinku od sedam bodova.

Otvaranje susreta za učenice trenera Jerkovića bilo je obećavajuće, do 15.minute imale su prednost (7:9). Međutim, serijom 7:1 domaće igračice u 24.minuti imaju sigurnih +4 (14:10). Dalmatinke se ne predaju već pametnom i racionalnom igrom u sljedećih šest minuta uspjevaju mini serijom 5:2 smanjiti zaostatak na minimalnih -1 prije odlaska na veliki odmor (16:15).

U nastavku ravnopravno nadmetanje, igra se gol za gol, do 50.minute i rezultata 23:22. Nakon toga potop Dalmatinki, domaće serijom 9:2 odlaze na nedostižnu prednost i upisuju uvjerljivu pobjedu. Mara Budić je zatvorila vrata i tu je priči bio kraj. Dogodilo se baš ono čega se u najavi pribojavao trener Jerković. Josipa Oršulić zabila je 11 pogodaka, bila je prvi topnik susreta, jednostavno Andrea Klarić bi zaslužila sedmerac a Jopa pogađala.

Slijede reprezentativna okupljanja u Poreču, uz izbornika Ivana Jerkovića među juniorskim reprezentativkama bit će Ema Barbir i Lana Jarak. Prvenstvo se nastavlja 30.studenog susretima 10.kola.

DUGO SELO 55 – DALMATINKA 32:24 (16:15)
GSD Dugo Selo. Gledatelja 250. Suci: Luka Šipoš (Trnovac Bartolovečki) i Marko Zeko (Čakovac). Nadzornik. Loren Marić (Repušnica).

DUGO SELO 55: Marija Budić (17+2), Iva Šebalj; Doris Vlajsović 5, Valentina Camber 6, Emanuela Martinović, Paula Jakešević 2, Doroteja Kontrec, Lorena Belanić, Bruna Stojanović, Josipa Bebek 10 (1), Ana Rupčić, Anamarija Galić 6, Kristina Svetec 3, Zita Porobić. TRENER: Nenad Plavšić

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (8), Petra Sršen, Mia Družijanić; Lucija Galov, Anđela Lovrić, Lana Jarak 3, Anđela Sušak, Anđela Zelić 1, Ema Barbir 2, Magdalena Žderić 4, Martina Šendo 1, Josipa Oršulić 11(7), Iva Žderić, Gabrijela Čupić, Andrea Klarić 2. TRENER: Ivan Jerković

SEDMERCI: Dugo Selo 55 1/1, Dalmatinka 7/9.
ISKLJUČENJA: Dugo Selo 55 8 minuta (Vlajsović, Martnović, Jakešević, Svetec), Dalmatinka 6 minuta (I. Žderić 2+2, Oršulić).
IGRAČICA UTAKMICE: Mara Budić

Tekst i foto: Jurica Vukojević