Golijada Gusara: KEŠ 3, BUKI 2, ORŠULIĆI PO 1!

U odgođenom susretu 17.kola 1 ŽNL Dubrovačko – neretvanske Gusar je uvjerljivo svladao momčad Hajduka 1932 iz Vela Luke. Konačnih 7:1 malo tko je očekivao, posebno što su žuti s Pržine u prethodnim proljetnim nastupima iskazali slabu realizaciju a s druge strane stajala je momčad iz gornje polovice redoslijeda.

Kad susret završio ovakvim rezultatom suvišan je opširniji izvještaj. Što se Kominjana tiče oni su ostvarili tri osnove zadaće koje su najavljivali i priželjkivali. Uzvratili su Velalučanima za jedini jesenski poraz, uknjižili nova tri boda kojim su se primakli vodećem dvojcu na bod zaostatka i što je najvažnije prekinuli niz realizatorski očajnih izdanja. Na do sada šest odigranih susreta samo tri puta pogađali su protivničke mreže, ovoga puta čak sedam. I to je najveći dobitak, otvorilo se Kešini a nadaju se već u sljedećem susretu da će se otvoriti i Dodigu. Naravno, i momčadski to izgleda znatno bolje i ljepše jer kvaliteta igre do sada nije bila sporna. Nedostajali su pogotci, sada je i to krenulo, nastavak se očekuje u nedjelju kada na Pržinu stiže Žrnovo. Samo bez potjecinjavanja, otvoreno i napadački od početka.

1:0 – 13.minuta, Kešina asistira Alenu Oršuliću na vrhu šesnaesterca a ovaj ne baš jakim udarcem matira Surjana

1:1 – 19.minuta, poklon lopta kapetana Vlahovića za Marka Andreisa koji sa 18 metara neobranjivo pogađa donji desni kut nemoćnog Batinovića

2:1 – 26.minuta, odličan ubačaj Nede Vlahovića iz lijevog kuta u srce šesnaesterca gostiju, tu je najspretniji Kešina i donosi novo vodstvo domaćinu

3:1 – 29.minuta, strijelac je ponovno Kešina nakon dobre kombinacije žutih i preciznog udarca sa 14 metara, tim rezultatom odlazi se na veliki odmor adi spomenuti i gredu N. Vlahovića iz 35.minute

4:1 – 49.minuta, dobro izveden ubačaj Nede Vlahovića iz slobodnog udarca s lijeve strane a spretni Marin Oršulić iz blizine na drugoj vratnici prsima šalje loptu iza leđa Surjana

5:1 – 65.minuta, bjieg Kešine, izlazak pred gostujućeg vratara i rutinska realizacija

6:1 – 82. minuta, Šuman je majstorski prošao desnom stranom i na suprotnoj vratnici pronašao Nikolu Medaka Bukija kojemu nije bilo teško zakucati loptu u praznu mrežu

7:1 – 85.minuta, strijelac ponovno N. Medak, identična situacija kao i kod prethodnog pogotka samo sada je asistent Šunjić.

Mogli su gusari postići još koji pogodak, bilo je prigoda a jedna od najizglednijih je ona Dodiga iz 67.minuta kada je promašio prazna gostujuća vrata. Svi vjeruju da će mu se to vratiti što prije, jer Dara to zaslužuje, prije svega zbog iznimnog truda.

GUSAR – HAJDUK 1932  7:1 (3:1)

Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac: Jurica Mušan (Opuzen).

STRIJELCI: 1:0 A. Oršulić (13), 1:1 M. Andreis (19), 2:1 Kešina (26), 3:1 Kešina (29), 4:1 M. Oršulić (49), 5:1 Kešina (65), 6:1 Medak (82), 7:1 Medak (85).

GUSAR: Batinović, Franić, Dulaj, Zmijarević (od 72. S. Vlahović), M. Oršulić, Šunjić, A. Oršulić (od 61. Medak), Žderić (od 56. Musulin), Dodig (od 68. Laura), N. Vlahović, Kešina (od 77. Šuman). TRENER: Mario Oršulić

HAJDUK 1932: Surjan, Oreb, Gugić, Maričić (od 68. M. Šeparović), I. Šeparović, Tulić (od 75. Cetinić), Franulović (od 80. Milina), M. Andreis, Rubeša (od 60. Žuvela), Berković, T. Andreis. TRENER: Edi Žuvela

IGRAČ UTAKMICE: Nedjeljko Kešina.