Dubrovnik 1919 pobijedio Jadran LP i osvojio županijski kup U-14

ViviLnk

Na pomoćnom igralištu NK Jadran LP odigrana je finalna utakmica kupa pionira U-14 županije Dubrovačko-neretvanske između Jadran LP i Dubrovnika 1919, gdje su gosti zasluženo pobijedili i podigli pehar namjenjen županijskom pobjedniku.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga. Mali Pločani su igrali bolje te su pogotkom Ivana Čavara u 27. minuti poveli s 1:0, rezultatom s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku susreta potpuno druga slika na terenu. Gosti redaju prilike te u 50. minuti Ante Oreč izjednačava rezultat. Šest minuta kasnije, u 56 .minuti Oreč je goste doveo u vodstvo, a konačan rezultat i pobjedu gostiju potvrdio je u 64. minuti kapetan Tin Vidak.

Nakon posljednjeg sučevog znaka nastalo je neopsivo slavlje igrača Dubrovnik 1919, dok su domaći žalili za propuštenim. Pehar županijskog saveza kapetanu pobjedničke momčadi uručio je delegat utakmice Vedran Šetka iz Ploča.

IGRALIŠTE: Pomoćno Jadranovo. Gledatelja 150.

Sudac: Luka Liković (Metković). Pomoćnici: J.Mušan i F.Proleta

STRIJELCI: 1:0 – Čavar(27), 1:1 – Oreč(50), 1:2 – Oreč(56), 1:3 – Vidak(64)

JADRAN LP: Radić, Popovac, Trampa, Petrović, Čotić, Kavelj, Čavar, Bošnjak, Lovrić, Domić (još su igrali: Žderić, Nikolac, Puljan, Parmać, Šuman, Galov, Klinac). Trener: Marijo Zmijarević

DUBROVNIK 1919: Macanović, Sarić, Milić, Salapić, Radić, Marić, Mage, Matić, Oreč, Brailo, Vidak (još su igrali: Oberan, Brailo, Mihaljević)

IGRAČ UTAKMICE: Ante Oreč (Dubrovnik 1919). Trener: Vedran Madžar