DRUGI PORAZ SA GOSTOVANJA: Gusaru repriza na Limanu

Kosor sudac i kapetani

Nogomet GUSARIMA SE DOGODILA REPRIZA IZ GABRILA

U 4.kolu 1 ŽNL Dubrovačko – neretvanske kominski Gusar gostovao je kod prvih susjeda, povratnika među prvoligaše, Maestrala u Krvavcu. Žutima je to bilo drugo ovosezonsko gostovanje i drugi poraz na strani. Nakon 2:3 u Gabrilima protiv Croatije, Žuta podmornica doživjela je sada reprizu na Limanu, identičnim rezultatom su izgubili od maštralovaca.

Kao i u Gabrilima ispustili su značajnu prednost od 2:0 i na kraju igralište napustili pognute glave, S druge strane momčadi iz Krvavca ovo je prva pobjeda u povratničkoj sezoni, posebno draga jer je ostvarena u lokalnom, susjedskom derbiju. Za domaćine je ovo bio susret u kojem, kako kažu, nisu smjeli ponovno izgubiti na svom terenu. Iako su imali katastrofalno otvaranje i zaostatak od dva pogotka već nakon 11 minuta nisu se predavali. Upornost i srčanost im se isplatila i na kraju su zasluženo slavili.

Ovom pobjedom Maestral se bodovno poravnao s Gusarom, obje momčadi su na učinku od 4 boda. Gusari su poveli već u 2.minuti, Drago Jelavić Giša presjekao je neoprezno dodavanje Čevizovića, izašao sam pred Ivanovića i lako ga svladao. Isti igrač donio je žutima povećanje vodstva u 11.minuti, majstorski je izveo slobodni udarac sa 22 metra, malo iskosa s desne strane, i pogodio suprotni gornji kut Ivanovića koji je samo pogledom ispratio put lopte u mrežu. Neobranjivo. Sigurnu prednost gosti su držali do 44.minute kada Šutalo iz jedanaesterca smanjuje zaostatak na 1:2. Najstrožu kaznu skrivio je vratar Majić nespretnim prekršajem na Darku Jerkoviću. Taj pogodak prije odlaska na odmor kao da je dao krila maštralovcima a deprimirajuće djelovao na gusare. U 60.minuti izjednačenje, Kordić je kombinirao na desnom boku, vratio loptu usamljenom Barbiru na 15 metara koji iz prve prizemnim udarcem pogađa donji desni kut Majića. Dvije minute prije ovog pogotka gost Tihomir Jelavić s deset metara šalje loptu pokraj lijeve vratnice.

Potpuni preokret stigao je u 68.minuti, domaći kapetan Darko Jerković sa 16 metara, iz desnog kuta gostujućeg šesnaesterca, pogađa neobranjivo suprotni kut nemoćnog Majića. Do kraja susreta gosti su pokušavali stihijskim napadima doći do poravnanja, međutim bezuspješno dok su domaćini preko Šutala mogli postići još jedan pogodak, ali u dobroj situciji brzopleto je reagirao i promašio.

MAESTRAL – GUSAR 3:2 (1:2) KRVAVAC – Igralište Liman. Gledatelja 150. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Jurica Mušan (Opuzen) i Denis Giljević (Ploče).

STRIJELCI: 0:1 D. Jelavić (2), 0:2 D. Jelavić (11), 1:2 Šutalo (44 – 11m), 2:2 Barbir (60), 3:2 Jerković (68).

MAESTRAL: Ivanović, Slavković, Čevizović (od 46. Kuran), Volarević, Kordić, Šutalo (od 90. Petković), Barbir, Batinović, Buljubašić, Jerković (od 86. Deak), Vučković. TRENER: Boris Galov

GUSAR: Majić, T. Babić, T. Jelavić, Medak (od 85. Bošković), D. Jelavić, Dodig (od 24. Popović), Šuman (od 62. A. Babić), Vlahović, Bebić (od 72. Ćorič), Karamatić, Jurković. TRENER: Neven Majić

IGRAČ UTAKMICE: Dario Barbir

REZULTATI 4.KOLA 1 ŽNL DN: VELA LUKA Hajduk 1932 – Metković 1:1, ČIBAČA Župa dubrovačka – Orebić 1:2, GRUDA Slaven – ŠD Smokvica 4:0, Croatia – Konavljanin 3:1, ŽRNOVO Žrnovo – Sokol 4::1, KRVAVAC Maestral – Gusar 3:2.

REDOSLIJED: Orebić 10 (10:7), Žrnovo 8 (9:4), Croatia 8 (7:4), Metković 7 (9:4), Sokol 7 (3:4), Hajduk 1932 6 (7:4), Gusar 4 (9:6), Župa dubrovačka 4 (4:4), Slaven 4 (5:7), Maestral 4 (7:11), Konavljanin 1 (2:7), ŠD Smokvica 1 (4::14).

Tekst i foto: jurica Vukojević