Derbi prvog proljetnog kola: Župa uzvratila Gusaru za poraz iz prvog dijela

DERBI KOLA: ŽUPA DUBROVAČKA – GUSAR 2:0 (1:0)

Derbi prvog proljetnog kola prvoligaške konkurencije naše županije igran u Čibači pripao je domaćoj Župi dubrovačkoj. Župa je tako uzvratila Gusaru za poraz iz prvog dijela (bilo je 5:3 za žute) i s nova tri boda preskočila Kominjane na tablici. Zanimljivo nadmetanje otišlo je na stranu domaćina, u svakom poluvremenu postigli su po jedan pogodak za konačnih 2:0. Kod oba gola dobrim dijelom kumovali su igrači Gusara, naivnom i neopreznom reakcijom omogućili su domaćinu da povede u 34.minuti iz jedanaesterca odnosno zaključe nadmetanje u 48.minuti drugom realizacijom.

U prvih 15 minuta imali su gusari neke poluprilike, do 30.minute domaćini nisu niti jedanput ozbiljnije zaprijetili. Nespretno skrivljeni jedanaesterac okrenuo je vodu na mlin Župe, bilo je pomalo i nervoze u redovima žutih a na kraju ostali su uskraćeni za očiti penal dok je u samoj završnici Stanko Vlahović bio za malo neprecizan u odličnoj prigodi. Naglasimo kako je Gusar nastupio znatno oslabljen a u 59.minuti ozljedio se mladi Martin Šuman.

Po završetku susreta trener Pavo Mustapić mirno je sve prokomentira:

-Jesmo izgubili međutim nemam ništa posebno zamjeriti svojim momcima, bilo je malo nepotrebne nervoze ali pristup je bio pravi i zadovoljan sam s obzirom na sve, brojne izostanke te nedostatak sreće. Idemo dalje i okrećemo se Orebiću.

12.KOLO 1 ŽNL DN: ŽUPA DUBROVAČKA – GUSAR 2:0 (1:0)

Igralište. Gledatelja 100. Sutkinja: Anita Nenada (Dubrovnik). Pomoćnici: Željko Andričić (Dubrovnik) i Mario Njerš (Cavtat). Delegat. Miho Arbulić (Čilipi).

STRIJELCI: 1:0 Kajba (34 – 11m), 2:0 Prkut (48).

ŽUPA DUBROVAČKA: Sarić, Šečer, Gabrić, Čikato (od 90. Miletić), Lekaj, Kajba (od 89. Jovanović), Prkut, Mijodanić, Smolčić, Perović, Mrđen. TRENER: Ivica Karabogdan

GUSAR: Benić, Majstorović (od 71. T. Vlahović), Šuman (od 59. S. Vlahović), Dodig, Parmać, Franić, Jelavić, N. Vlahović, Karamatić, I. Medak, Kaleb (od 63. I. Vladimir). TRENER: Paviša Mustapić

ŽUTI KARTONI: Jelavić (27), Kaleb (50), Smolčić (70).

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Prkut

REZULTATI 12.KOLA: ŠD Smokvica – Orebić 4:0, Sokol – Croatia 1:3, Konavljanin – Slaven 0:3, Metković – Grk 2:1, Žrnovo – Hajduk 1932 0:0, Župa dubrovačka – Gusar 2:0.

REDOSLIJED: Croatia 30 (27:10), Župa dubrovačka 27 (30:13), Gusar 25 (32:11), Slaven 25 (27:12), Metković 25 (22:10), Orebić 17 (12:14), ŠD Smokvica 13 (24:22), Grk 10 (15:26), Konavljanin 10 (9:29), Žrnovo 9 (11:32), Hajduk 1932 8 (13:23) Sokol 5 (11:31).

Tekst i foto: Jurica Vukojević

Fotografije su s prvog ovosezonskog susreta Gusara i Župe DBK odigranog u Kominu 23.09.2018.