Derbi pripao Croatiji, Gusari pali u nastavku nakon preokreta

Derbi 2.kola prvoligaške konkurencije naše županije okončan je pobjedom domaće Croatije rezultatom 3:2.

Međutim, kominski žuti imaju za čim žaliti. Imali su lijepih 2:0 nakon prvih 45 minuta, u nastavku sve prosuli. U 5.minuti prednost Žutoj podmornici donio je mladi Martin Šuman, otvaranje kakvo se samo poželjeti može. Drago Jelavić Giša povećao je prednost Kominjana u 29.minuti, do odlaska na veliki odmor mreže se više nisu tresle. Rezultat od dva pogotka prednosti puno se puta do sada pokazao kao varljiv za momčad koja ima prednost.

Na žalost, to se potvrdilo u nastavku derbija, Domaćini su preko Grbešića i Tikvice do 61.minute poravnali. Zbog drugog žutog kartona Gusar je u 73.minuti ostao bez Frane Jurkovića, a da nevolja ide jedna za drugom potvrdilo se u 87.minuti kada Vlaho Grbešić, svojim drugim pogotkom, donosi veliku pobjedu i slavlje prošlogodišnjim prvacima. Šteta za gusare, međutim nema ništa od plakanja i žala za propuštenim, dugo je natjecanje i bit će prigoda za popravak propuštenog.

Bit će još derbija i važnih susreta, valja učiti iz ovakvih poraza i odmah se okrenuti sljedećim susretima.

CROATIA – GUSAR 3:2 (0:2) Igralište Sv. Martin. Gledatelja 100. Sudac: Ivan Limov (Metković). Pomoćnici: Jurica Mušan (Opuzen) i Tomislav Pervan (Metković). Delegat: Miho Arbulić (Čilipi).

STRIJELCI: 0:1 Šuman (5), 0:2 D. Jelavić (29), 1:2 Grbešić (57), 2:2 Tikvica (61), 3:2 Grbešić (87).

CROATIA: Kokanović, Nađ, Njire (od 63. Obad), Hodžić (od 88. Zlatić), Marinović, Ševo, Kalauz, Tikvica (od 82. Đukan), Zadro, Grbešić, Ljubičić. TRENER: Frane Lojić

GUSAR: Benić, T. Babić, T. Jelavić, Parmać, Medak, D. Jelavić, Dodig (od 82. Bebić), Šuman (od 62. Popović), Vlahović, A. Babić (od 77. Žderić), Jurković. TRENER: Neven Majić

ŽUTI KARTONI: Vlahović (22), D. Jelavić (70), Medak (90). CRVENI KARTON: Frane Jurković (73 – drugi žuti). ISKLJUČENJE: Anđelko Oršulić, pomoćni trener (37).

IGRAČ UTAKMICE: Vlaho Grbešić

REZULTATI 2. KOLA 1 ŽNL: Žrnovo – Maestral 4:2 (Čule 2, Jurić, Čalušić / Barbir, Batinović), Župa dubrovačka – Konavljanin 2:0 (Lekaj, Čikato), Slaven – Sokol 0:1 (Lipotić), Metković – ŠD Smokvica 5:0 (Plećaš, Marević, Kežić, Jelčić, Jerković), Croatia – Gusar 3:2 (Grbešić 2, Tikvica /Šuman, D. Jelavić), Hajduk 1932 – Orebić 1:1 (Barković / I. Roso).

REDOSLIJED: Metković 6 (6:0), Sokol 6 (2:0), Žrnovo 4 (5:3), Orebić 4 (5:4), Croatia 4 (4:3), Gusar 3 (7:3), Župa dubrovačka 3 (2:1), Hajduk 1932 2 (2:2), Maestral 1 (3:5), Konavljanin 0 (0:3), ŠD Smokvica 0 (3:9), Slaven 0 (0:6).

Tekst i foto: Jurica Vukojević