Derbi na kominskoj Pržini: Croatia potopila Gusare

NOGOMET – 1 ŽNL DUBROVAČKO NERETVANSKA CROATIA POTOPILA GUSARE

Otvaranje nove sezone županijskih prvoligaša proteklo je u znaku raspoloženih strijelaca, na 6 susreta mreže su se tresle 28 puta. Točnije na 5 susreta, jer u Vela Luci mreže su mirovale.

Derbi se igrao na kominskoj Pržini, na kraju zadovoljniji su bili gosti iz Gabrila koji su s dva pogotka Borne Tikvice došli do punog plijena. Jedina je to gostujuća pobjeda u 1.kolu. Prvi dio susreta protekao je u igri između dva šesnaesterca, bez ozbiljnijih pokušaja prema vratima Vladimira odnosno Kokanovića. Obje „jedinice” u prvih 45 minuta bile su praktično bez posla. Vrijedi spomenuti samo 43.minutu i oklijevanje Popovića čiji je udarac iz blizine blokirala obrana gostiju.

Derbi je odlučen u nastavku, u 60.minuti Tikvica iz blizine šalje loptu iza leđa Vladimira nakon brzopotezne malonogometne kombinacije crvenih, četiri dodavanja iz prve, šah – mat, 0:1. Mogli su žuti do izjednačenja u 67.minuti, međutim Tomislav Dodig s pet metara, neometan, šalje loptu uz lijevi vratnicu već svladanog Kokanovića. Kazna stiže pet minuta kasnije, u 72.minuti ponovno je na sceni Tikvica, njegov odmjereni udarac sa 16 metara završava u donjem lijevom kutu nemoćnog, dobro ispruženog, ali kratkog Vladimira, 0:2.

U sljedećem kolu Gusar gostuje kod Sokola.

GUSAR – CROATIA 0:2 (0:0) KOMIN – Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac; Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Denis Musulin (Staševica) i Denis Giljević (Baćina).

STRIJELAC: 0:1 Tikvica (60), 0:2 Tikvica (72). GUSAR: Vladimir, Babić, Dominiković (od 60. Šutić – Galić), Popović (od 74. A. Medak), Šuman, N. Vlahović, Dodig (od 80. Bošković), Jelavić, Dalmatin (od 85. Čupić), S. Vlahović, Karamatić (od 88. P. Medak). TRENER: Renato Ćopo

CROATIA: Kokanović, Grbić, Marinović, Zvono (od 82. Njire), Runje, Grbešić, Nađ, Ljubišić (od 70. Kalauz), Obad (od 46. Vidak), Ševo, Tikvica (od 85. Curić). TRENER: Frane Lojić

IGRAČ UTAKMICE: Borna Tikvica

REZULTATI 1.KOLA 1 ŽNL DN: Konavljanin – Maestral 6:2, Slaven – Žrnovo 2:0, Metković – Jadran Smokvica 6:2, Hajduk 1932 – Župa dubrovačka 0:0, Orebić – Sokol 6:2, Gusar – Croatia 0:2. (jv)