DALMATINSKI DERBI SPLIĆANKAMA: Dalmatinke bez bodova iz Splita

Susret 8.kola rukometnih prvoligašica između domaćeg Split 2010 i Dalmatinke završio je pobjedom domaćeg sastava. Konačni rezultat dalmatinskog derbija je 30:26 (15:11), sada Splićanke imaju 6 bodova, a Pločanke su ostale na učinku od 4 boda.

Dvoboj u dvorani na Gripama otvoren je izjednačenim nadmetanjem. Do 10.minute bilo je rezultatski poravnato (5:5), prije toga Dalmatinke su imale dva vodstva (0:1, 1:2). Slijedi odvajanje Splićanki, u 17.minuti je 10:6, a tu prednost od četiri pogotka zadržale su do odlaska na veliki odmor, 15:11.

Početkom nastavka ništa se bitnije nije promijenilo u odnosu snaga na parketu, slaba obrana gošći omogućila je domaćem sastavu odlazak u 39.minuti na velikih devet razlike 21:12. Od tog trenutka Dalmatinke su zaigrale nešto čvršće u obrani, konkretnije u napadu i uspjele se donekle približiti domaćim igračicama. Kada su taj zaostatak svele na obećavajuću razliku promašile su nekoliko zicera, a dobre Splićanke znale su susret privest kraju na pravi način.

Ako im to išta znači, Pločanke su drugi dio odigrale rezultatski izjednačeno, 15:15.

– Počeli smo meko u obrani, promašili smo puno izglednih situacija tako da su oni otišli na 9 razlike. Nakon toga je bilo bolje u obrani ali nismo realizirali nekoliko kontri, a kada se trebalo približiti na minimalni zaostatak ponovno promašaji. Split je dobra ekipa da sve to ne bi kaznila – komentar je trenera Ivana Jerkovića.

Uz nespretni poraz u redovima Pločanki ozlijedile su se Magdalena Žderić (lakat) i Antonija Krilić (koljeno).

Već u srijedu 18.studenog Dalmatinka je domaćin Murvici u susretu 9.kola.

Za Dalmatinku su igrale: Andrijana Vlatka Jelčić, Karla Jerković (6); Lucija Galov, Lana Jarak 3, Renata Vladimir 5, Anđela Zelić 4 (1), Iva Bule, Magdalena Žderić, Marija Radoš 2, Josipa Oršulić 7 (3), Iva Žderić, Anđela Marinović 2, Ena Tolj, Antonija Krilić 3.

Dalmatinka je iskoristila 4 od 5 dosuđenih sedmeraca, a imala je 10 minuta isključenja. (jv)