DALMATINKAMA VAŽNI BODOVI: Pobjeda protiv Murvice, Radoš i Marinović 100%

Velike, važne bodove upisale su oslabljene Dalmatinke u nadmetanju s kvalitetnim suparnicama iz Crikvenice. Druga je to domaća pobjeda učenica trenera Ivana Jerkovića i sada na svom kontu imaju šest bodova.

Konačni rezultat Dalmatinka 31, Murvica 27. Bilo je to izjednačeno i zanimljivo nadigravanje dva raspoložena sastava. U prvom dijelu se igralo gol za gol. Prve su minimalnu prednost stekle gošće u 10,minuti, na semaforu je svijetlilo 4:5. Do poravnanja Pločanke su stigle u 20,minuti (9:9), a do odlaska na veliki odmor uspjele su domaće preuzeti vodstvo od 14:13 pogotkom Josipe Oršulić iz sedmerca. Do 45.minute ponovno sve izjednačeno (22:22), a onda slijedi prvo odvajanje Dalmatinki predvođenih Anđelom Marinović pa u 50.minuti bilježimo obećavajućih 26:24.

Marija Radoš

Posljednjih deset minuta proteklo je u dominaciji domaćih rukometašica, letjele su parketom i u 58.minuti stižu do najvećih, nedostižnih +5 (31:26). Do kraja Silvija Masnić svojim šestim pogotkom ublažila je poraz Murvice.

– Prvi put da smo u prvom poluvremenu odigrali bez velikih padova i zaključili ga s vodstvom. Početkom nastavka vraća se naša stara boljka, uslijedile su brojne pogreške i mučenje. A onda kao po nekom nepisanom pravilu budimo se i vrhunska igra zadnjih deset minuta donosi odlučujuću prednost. Povukla je Anđela Marinović, svaka čast svim djevojkama, važna pobjeda za mirniji put u subotu u Sinj – osvrt je trenera Jerkovića.

Vrijedi notirati stopostotni učinak Anđele Marinović (6/6) i Marije Radoš (5/5), a kod gošći prednjačila je Rea Jelenović s 12 pogodaka, sve iz igre.

REZULTATI 9.KOLA 1 HRL (Ž): 1234 Virovitica – Podravka Vegeta 23;49, Sinj – Dugo Selo 55 20:35, Osijek – Split 2010 33:23, Koka – Lokomotiva 23:37. Bjelovar – Sesvete 32:23, Dalmatinka – Murvica 31:27, Umag – Zrinski odgođeno. (jv)