Dalmatinka se iz Trogira vraća s tijesnom, ali zasluženom pobjedom za kraj 2022.

TROGIR 58: 22 (12)
DALMATINKA: 23(13)

Trogir 58 – Dalmatinka 22:23(12:13)
Trogir – SD Vinko Kandija Trogir
Gledatelja 50
Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Maid Katanić (Poreč)

Trogir 58: Mrkonjić(10 obrana) Katić, Cvijić(2), A.Gašpić, Sušak(2), Piteša(3), Radić, N.Odak(1), Tomić, Čaleta, Čavar, Stipčić, Čanja, Brajnov(9), M.Gašpić(5),K.Odak.

Dalmatinka: Jelčić(10 obrane), Vugdelija(1 obrana), Domić, Gustin(1), Galov, G.Zelić, Lovrić, Jerković(1) A.Zelić(1), Bule(9), M.Žderić(3), Ena Barbir, Burđelez, I.Žderić(2), Ema Barbir(6). Tolić. Trener – Ivan Jerković

Isključenja: Trogir 58 8 min. Dalmatinka 12 min.
Sedmerci: Trogir 58 3/5 Dalmatinka 1/2.

Rukometašice Dalmatinke u 10.kolu vratile su se s gostovanja u Trogiru s minimalnom pobjedom i dva vrijedna boda. Pretposljednji Trogir 58 od početka se dobro držao, rezultatski prateći gošće prvih 10 minuta. Nakon toga već u 16. minuti Dalmatinka ide na +3 (4:7).

Trogiranke se vraćaju u igru u 19. minuti i izjednačuju rezultat na 7:7, te se drže tako do 29. minute kad im Dalmatinka bježi na +2 s dva pogotka mlade Jerković i M. Žderić. Na poluvrijeme Dalmatinka ide s razlikom +1.

Drugo vrijeme se igralo u grču zbog želje domaćina da parket napusti neporažen.

U 47. minuti Trogiranke dolaze u prvo vodstvo na utakmici (18:17), a u 53. su imale + 2 (20:18). Dalmatinka se nije predala lako te su do kraja sve vratile na početak. U 60. minuti, prije posljednjeg znaka sirene, mlada Iva Bule postiže pogodak za 2 velika boda na radost Dalmatinke.

Dalmatinka ovom pobjedom prezimmljava na 6. mjestu s 13 osvojenih bodova. U novoj godini, već 21. siječnja u Domu športova u Pločama dočekuje rukometašice Zrinskog.

Piše: Branko Kulidžan

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci