DALMATINKA PROSULA VAŽNE BODOVE

Rukometašice Zrinskog iz Čakovca idu kući pjevajući, na ušću Neretve ulovili su bodove zlata vrijedne. Tako su preskočile Dalmatinku na tablici, kojoj pak slijedi velika borba za očuvanje prvoligaškog statusa. Konačni rezultat susreta 13.kola Dalmatinka – Zrinski 24:26 (12:12).

Prema očekivanjima bilo je to tvrdo i izjednačeno nadmetanje tijekom cijelog susreta. Važnost susreta očito je više djelovala na domaće rukometašice. Brojne tehničke pogreške i prije svega promašeni ziceri koštali su ih gubitka bodova. Nedostajalo je koncentracije u trenucima odluke, a posebno su se mučile u napadu u drugom dijelu susreta. Prvih 30 minuta igralo se gol za gol i tako do odlaska na veliki odmor, pa je na semaforu stajalo izjednačenih 12:12.

Početak nastavka pripao je Pločankama, u dva navrata imale su +2, međutim tu su prednost brzo izgubile. Nakon toga gošće diktiraju rezultatska zbivanja, imaju minimalnu ali stalnu prednost.

Tračak nade za domaće stiže u 49.minuti kada Renata Vladimir donosi 19:18, međutim preostalo vrijeme proteklo je u konkretnijoj igri Zrinskog koji preko Gudelj i Vukojević stvara odlučujuću prednost od dva pogotka. U tome su im pomogle Dalmatinke brzopletošću i njihova golmanica Kozjak koja u samoj završnici skida nekoliko zicera. (jv)