Dalmatinka prizemljila Orkan

Prema očekivanjima rukometašice Dalmatinke svladale su sastav Orkana iz Dugog Rata u sklopu 12.kola 2 HRL-jug (ž). Konačnih 33:10 najbolje oslikava razliku u kvaliteti. Međutim u prvih 30 minuta gošće su nametnule svoj usporeni ritam, Pločanke to prihvatile i gledali smo rezultatski izjednačeno nadmetanje, čak je u 18.minuti na semaforu svijetlilo nestvarnih 5:6. Do odlaska na veliki odmor domaće su za nijansu posložile redove i sa +3 (10:7) čekale nastavak.

Drugi dio potpuno nova slika i priča, obrana Dalmatinke neprobojna za gošće, Petra Marinović se razbranila a kontre i lake pogotke postizale su redom sve igračice, prednjačila je Lana Jarak. Koliko su bile nemoćne rukometašice Orkana najbolje pokazuje činjenica da su uspjele zatresti domaću mrežu samo tri puta u 30 minuta, od toga dva iz sedmeraca. Bilo je lijepo vidjeti rastrčane i efikasne malene, 23:3 je rezultat drugog dijela susreta. Sve igračice su se upisale u strijelce osim Anamarije Čupić koja je pogodila dvije vratnice i Ane Stanković koja nije realizirala jedan zicer.

Nema potrebe posebno opisivati zbivanja s parketa pločanskog Doma sportova, već je naglašeno kako konačni rezultat sve govori. Kapetanica Andrijana Vlatka Jelčić jedina nije ulazila u igru a više nego uspješno, s pet pogodaka, debitirala je mlada Mostarka Antonija Rotim. Titulu igračice utakmice podijelile su kadetske reprezentativke Marinović i Jarak.

DALMATINKA – ORKAN 33:10 (10:7)
Dom sportova. Gledatelja 100. Sutkinje: Mirjana Bekavac (Sinj) i Josipa Mijatović (Kaštel Gomilica). Nadzornik: Dragan Kaleb (Metković).

DALMATINKA: Petra Marinović (11+1), Petra Sršen (2), Andrijana Vlatka Jelčić; Sara Tomašević 1, Ana Stanković, Antonija Rotim 5, Klara Arar 1, Lucija Cvijanović 1, Ema Barbir 3, Magdalena Žderić 5, Lana Jarak 7, Josipa Oršulić 1, Matea Krilić 4, Iva Žderić 4, Gabrijela Čupić, Anamarija Nikolac 1. TRENER: Ivan Jerković

ORKAN: Petra Balić (9); Petra Šaškor, Kristina Banović 3 (1), Lucijana Vuković, Mirjana Ercegović 4 (2), Dijana Mimica 1, Marija Banović 2, Ivana Ribičić, Marija Merčep. TRENER: Viktor Anušić

SEDMERCI: Dalmatinka – , Orkan 3 (4).
ISKLJUČENJA: Dalmatinka 6 minuta (Stanković, Rotim, Cvijanović), Orkan – .
IGRAČICE UTAKMICE: Petra Marinović i Lana Jarak