Dalmatinka otvorila proljeće sigurnom pobjedom

Derbi 10. kola, ujedno i derbi prvog proljetnog kola 2. HRL-jug okončan je sigurnom i uvjerljivom pobjedom domaće Dalmatinke. Tako su jesenske prvakinje ostale na stopostotnom bodovnom učinku pa će derbi sljedećeg kola u Sinju odlučivati o prvaku i putniku u prvoligašku konkurenciju.

Pločanske rukometašice potvrdile su da su kvalitetniji sastav od gošći iz Kaštela koje je predvodila bivša igračica sastava s ušća Neretve Marija Pintar.

Kad su se posložile u obrani i zaigrale odlučnije i konkretnije u napadu, uz brži protok lopte, učenice trenera Ivana Jerkovića u posljednjih deset minuta prvog dijela otišle su na velikih + 7 i tako praktično rješile pitanje pobjednika. Nastavak je bio puka formalnost, prednost domaćina je rasla iz minute u minutu, najveća prednost od +13 ostvarena je u 45.minuti (27:14), još dva puta na semaforu je svijetlila ta razlika (29:16, 30:17), a onda u završnih desetak minuta gošće uspijevaju smanjiti na podnošljivih, konačnih -9 (32:23).

Naime, domaći trener tada je potpuno promijenio postavu, u glavnim ulogama bile su igračice koje manje igraju i šteta što se sve nisu upisale u strijelce jer bilo je prigoda za takav rasplet. Uglavnom, Dalmatinka je po drugi put u ovoj sezoni svladala Kaštelanke (22:20, 32:23), ujedno bila je ovo dobra priprema za ono što ih čeka u 11.kolu na gostovanju kod Sinja, sada jedinog izravnog konkurenta za naslov prvaka.

DALMATINKA – MARINA KAŠTELA 32:23 (17:10)
Dom sportova Ploča. Gledatelja 150. Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split). Nadzornik: Dragan Kaleb (Metković).

DALMATINKA: Jelčić (16+1), Marinović (1), Sršen; Tomašević 1, Stanković 1, Arar 1, Cvijanović 1, Barbir 6, M. Žderić 6, Jarak 7, Oršulić 4 (3), Krilić 4, I. Žderić 1, Čupić, Nikolac. TRENER: Ivan Jerković

MARINA KAŠTELA: Nikolić (3), Jelović (2+1), Bradarić – Šljujo; Olujić 2 (2), N. Strmečki 4 (1), Kragić 2, Šerić 2, Pintar 6, Maleš 1, Karanušić 5 (1), Šarić 1, Lučić, Varnica, Lijić, M. Strmečki. TRENER: Zvonko Papak

SEDMERCI: Dalmatinka 3 (5), Marina Kaštela 4 (5). ISKLJUČENJA: Dalmatinka 6 minuta (Arar 2, Krilić 2, I. Žderić 2), Marina Kaštela 6 minuta (Olujić 2, Kragić 2, Karanušić 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrijana Vlatka Jelčić