Dalmatinka očekivano lako prošla Metković

Rukometašice Dalmatinke upisale su i 12. prvenstvenu pobjedu. U odgođenom susretu 13. kola 2. HRL-jug (ž) Pločanke su slavile u susjedskom, neretvanskom, derbiju kod Metkovića rezultatom 29:20 (15:10). Očekivani je to ishod nadmetanja prvih susjeda i starih suparnica. Domaće rukometašice imale su na samom početku minimalnu prednost u dva navrata (2:1, 3:2), a nakon toga sve je proteklo u znaku favoriziranih gošći. Do odmora Dalmatinka je bez nekih većih problema stigla do +5, u nastavku se ništa bitnije nije mijenjao odnos snaga na parketu i na kraju zaslužena i uvjerljiva pobjeda sastava iz Ploča s konačnih +9.

Kako nije bilo rezultatske neizvjesnosti od zanimljivosti vrijedi istaknuti pucačko-realizatorski dvoboj domaće Paule Crnčević i gostujuće Lane Jarak, za jedan pogodak na kraju je bila uspješnija Jarak, 9:8. Jarak je sve pogotke postigla iz igre dok je Crnčević dva upisala iz sedmeraca.

Dalmatinku je na ovom susretu vodio kao trener Ante Jerković, to će ponoviti i u sljedećem nastupu protiv Zadra jer je mlađi Jerković zauzet reprezentativnom akcijom juniorske reprezentacije Hrvatske. U sastavu Dalmatinke nije bilo ozlijeđenih Ive Žderić (koljeno) i Lucije Cvijanović.

Nakon ovog susreta Dalmatinka je vodeća sa 24 boda, dva više od Sinja i ima utakmicu manje, a Metković ostaje predzadnji sa 6 bodova.

METKOVIĆ – DALMATINKA 20:29 (10:15)

Gradska dvorana Metković. Gledatelja 100. Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja (oba Metković). Delegat: Damir Šodić (Split).

METKOVIĆ: Marinković, Taslak 1, Bajo, Obšivač 1, Magzn 3, Galov, Vidović, Sušak 1, Srna 3, Menalo, Vukojević, Dropuljić, Radić 3 (2), Miočević, Crnčević 8 (2). TRENER: Mate Nikolić

DALMATINKA: Sršen, Tomašević, Stanković, Rotim 3, Arar 5, Jarak 9, Barbir 3, Marinović, Žderić 6, Oršulić 1 (1), Krilić 1, Čupić, Nikolac 1, Jelčić. TRENER: Ante Jerković

SEDMERCI: Metković 4 (4), Dalmatinka 2 (2). ISKLJUČENJA: Metković 8 minuta (Magzan 2+2, Radić 2+2), Dalmatinka 8 minuta (Jarak 2+2, Krilić 2+2).

IGRAČICA UTAKMICE: Lana Jarak