DALMATINKA – LOKOMOTIVA 14:32 (7:14)

Lokomotiva je opravdala ulogu favorita i očekivano odnosi bodove s ušća Neretve. Konačni rezultat sve govori o zbivanjima, većim dijelom susreta, na parketu pločanskog Doma sportova.
Domaći sastav držao se 15-ak minuta, dva puta čak vodio (3:2 u 7. min i 4:3 u 10. min), a rezultatski bijeg gošći slijedi od 15. minute (6:8) kada u sljedećih 8 minuta odlaze na + 6 (6:12). Do velikog odmora Lokosice su ostvarile, do tada, najveću prednost +7 (7:14).

U nastavku su gošće još više pojačale obranu, cijelo vrijeme igrale su 6-0, naša Tea Pijević je zaključala svoja vrata (tko će kome nego svoj svome), sijevale su kontre, a na semaforu razlika se stalno povećavala u korist sastava trenera Šoštarića. Jednostavno, kvaliteta, brzina i čvrstina debelo je bila na strani Lokomotive pa konačnih +18 za njih ulazi u neki prosjek kojim Zagrepčanke pobjeđuju većinu naših prvoligaških sastava.

Dalmatinke nemaju za čim žaliti, dobra je ovo bila škola za nove izazove. Glavu gore, slično će biti kod Podravke, a u ostalim susretima može se ravnopravno igrati. Samo da ekipa zadrži kolektivni duh i borbenost pa ne bi trebalo biti problema u konačnici. Dugo je prvenstvo, protiv Lokomotive moglo se očekivati nešto slično, ali uvodne dvije pobjede temelj su optimizma.

ptimizam nudi i nastup kadetske reprezentativke Petre Marinović, deset obrana, od toga jedan sedmerac. Očito joj je inspiracija bila Tea Pijević, prvo ime susreta, koja je skupila 16 obrana za 45 minuta igre. I svakako vrijedi naglasiti kako je prije početka susreta, u ime HRS-a, nadzornik Vojo Musulin predao kapetanici Dalmatinke Andrijani Vlatki Jelčić veliki pobjednički pehar za naslov prvakinja 2. HRL-jug u prošloj sezoni.

DALMATINKA – LOKOMOTIVA 14:32 (7::14)
Dom sportova. Gledatelja 250. Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split). Nadzornik: Vojo Musulin (Kaštela).

DALMATINKA: Jelčić (1), Marinović (9+1); Rotim 1, Arar, Cvijanović 2, Jarak 2, Kežić 1, Zelić 2, Barbir 1, M. Žderić 2, Radoš, Oršulić 2 (2), Krilić, I. Žderić, Nikolac, Klarić 1. TRENER: Ivan Jerković

LOKOMOTIVA: Pijević (16), Ćurić (2+1); Boras 3, P. Posavec 4, Kaselj 1, Šimara 3, S. Posavec 5 (2), Kapetanović 1 (1), L. Kalaus 6(5), D. Kalaus 2, Jurlin,Čivljak, Zeba 3, Glavan 1, Prkačin 3 (1). TRENER: Nenad Šoštarić

SEDMERCI: Dalmatinka 2 – 4, Lokomotiva 9 – 10. ISKLJUČENJA: Dalmatinka 8 minuta (Arar 2, Barbir 2, M. Žderić 2, Klarić 2), Lokomotiva 4 minute (D. Kalaus 2, Čivljak 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Tea Pijević

Tekst i foto: Jurica Vukojević