Dalmatinka i Peterson Vranjic podijelili bodove

U 1.kolu 2. Hrvatske rukometne lige – jug za žene Dalmatinka je u Domu športova u Pločama pred oko 150 gledatelja podijelila bodove s Petason Vranjic. Dogodio se loš početak za “malene” jer su gošće već u 3. minuti imale tri pogotka prednosti. Prvi pogodak u ovom prvenstvu za Dalmatinku postigla je u 3. minuti Nikolina Žderić i tada domaće igračice serijom od 7 pogodaka okreću rezultat u svoju korist – na semaforu je 8:4. Gošće se ne predaju i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću od 10:9 za Pločanke. U drugom poluvremenu je izjednačena igra, rezultat se mijenja iz minute u minut za jedne ili za druge. Pred kraj susreta Dalmatinka ima 3 pogotka prednosti koju nije znala sačuvati i ekipa Pterson Vranjic iz Ploča zasluženo nosi vrijedan bod. Utakmica je završila 22:22.

DALMATINKA: Josipa Čarić(2), Lucija Ivičević, Klara Arar(2), Lucija Cvijanović, Anđela Marinović(4), Anđela Lekić(2), Nikolina Žderić(2), Antonija Šimić(3), Ema Barbir, Magdalena Žderić(3), Marija Radoš, Magdalena Bakula, Matea Krilić, Sara Tomašević, Klara Erceg(2), Andrijana Vlatka Jelčić(14 obrana)