Bolji Jadran pao u Opuzenu

U Opuzenu na Podvornici odigran je pred velikim brojem gledatelja neretvansko susjedski derbi u kojem je pogotkom Masića u 84.minuti jednim ali vrijednim Neretvanac upisao treću ovosezonsku pobjedu i tri boda protiv pločanskog Jadrana LP.

Možemo reći da su Jadranaši nažalost nezasluženo izgubili jer su veći dio utakmice bili bolji protivnik, no što to vrijedi kad se 3 boda pišu Neretvancu. Utakmica je od početka bila živa, dobro se igralo na obje strane sa dosta trke, bilježimo jednu šansu Jadrana kad je Nikolac sa 10 m iskosa pucao, a vratar Kozina jako dobro odbio do Malete, no on u ponovljenom pokušaju puca preko gola. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu naši nogometaši preuzimaju konce igre, Neretvanac je prijetio iz kontri. Šuto je početkom drugog poluvremena imao situaciju jedan na jedan no opet Kozina izlazi kao pobjednik. Još je bilo nekih poluprilika, no naši napadači su pokazali dozu sebičnosti pa su te akcije propale. I kad su svi mislili da će Jadran doći do vodstva, dogodio se obrat. Neretvanac je došao u vodstvo nakon kornera gdje se naša obrana u gužvi nije najbolje snašla. Opet se ponavljaju “dječje bolesti”, do kornera nije ni trebalo doći,jednu čistu loptu naš igrač ne izbija nego komplicira pa na kraju završava u korneru i iz istoga primamo pogodak.

– Stvarno šteta jer nismo zaslužili izgubiti,no što je tu je,idemo dalje. Neretvancu čestitke na pobjedi, a nama preostaje da se dobro pripremimo za sljedeće kolo kad slijedi još jedan derbi, na Jadranovo dolazi Neretva – piše na službenim stranicama kluba.

SEMAFOR 3.kola(subota 8.09): Neretva – Zmaj 3:0, Imotski – GOŠK Dubrovnik 1919 0:0, Split – Primorac(B) 1:1, Junak – Croatia 4:1, Zagora – Kamen 3:0. (Nedjelja 9.09): Neretvanac – Jadran LP 1:0, Primorac – Hrvace 3:1, Urania – Uskok 2:1. POREDAK: 1.Junak 9 bodova, 2.Neretvanac 9,3.Primorac 6, 4.Urania 6,5.Zagora 6,Neretva 4, 7.Split 4,8.GOŠK Dubrovnik 1919 4,9.Primorac(B) 4,10.Kamen 4, 11.Jadran LP 3, 12.Uskok 3, 13.Hrvace 3, 14.Imotski 2, 15.Croatia 1, 16.Zmaj 0.

U sljedećem 4.kolu koje je na rasporedu 15(subota) i 16(nedjelja) 09. igraju: Primorac – Uskok, Kamen – Urania, Hrvace – Zagora, Zmaj – Primorac, Jadran LP – Neretva, Croatia – Neretvanac GOŠK Dubrovnik 1919 – Junak, Split – Imotski.