BARJAK VODEĆEG OSTAJE NA JADRANOVU!

Luda utakmica na Jadranovu, sigurno ne za one tankih živaca. Jadranaši su furioznim nastavkom upisali devetu pobjedu, te zadržali barjak najuspješnijeg trećeligaša nakon 15.kola.

Kako su susjedi iz Opuzena slavili kod Zagore sada plavi s ušća Neretve imaju pet bodova viška ispred prvog pratitelja.

A uvod u nadmetanje s poletnim Splitom nije bio baš ružičast za učenika trenera Marija Oršulića. Zbog žutih kartona morali su pauzirati Dino Primorac i Marin Romić, Ivor Krešić, Stipe Nikolac i Anđelo Kordić nedovoljno oporavljeni, upitan je bio i Marko Musulin, Musulin je stisnuo zube i odigrao maestralnih 90 minuta, Kordić i Nikolac bili su na klupi, više kao psihološka podrška nego što su mogli igrati. Još jedanput se pokazalo kako zajedništvo i odlučnost mogu pobijediti sve, a otvaranje susreta i prvo poluvrijeme nisu slutili na sretan završetak.

Nastavak je bio kao iz snova, izražen momčadski duh, pun je bio teren jadranaša, okrenuli su sve u svoju korist. Igrač utakmice je momčad, svaki pojedinac je dao maksimum, nije bilo izgubljenje lopte. Stalni pritisak prema protivniku s loptom, svi za jednog, jedan za sve i na kraju na semaforu svijetli 4:2, a u svlačionici pobjednička pjesma.

Ljudi moji, koliko su samo pretrčali Ivan Paponja, Mirko Marić i Marko Musulin. Koliko su samo oduzeli lopti Marić i Paponja, Musulin na kraju potvrdio pobjedu svojim sedmim pogotkom. Od sutra mogu u maratonce. Ivan Raič je zapovijedao mladom i poslušnom obranom, veliki posao odradili su s bokova Ivan Dulaj i Aljoša Krstičevič, Marko Čagalj siguran u trenucima kada su gosti nešto pokušavali.

Borna Juračić ponovno pravovremen i bez pogreške, desna ruka Raiča. Abel Kalfić je priča za sebe, dečko zna s loptom, nesebičan, a novim pogotkom ostaje na vrhu liste strijelaca lige. Jadran s njim i bez njega nije ista momčad. Mladi Luciano Lovrić koristan u oba smjera, dobro odrađenih 85 minuta. A što reći za najmlađeg, 17-godišnjeg Duju Žderića, zabio je majstorski u 28.minuti za 1:1, prvi službeni seniorski, uostalom on je vodeći strijelac kadetske lige.

Mario Marić je ulaskom u nastavku pokrenuo dosta akcija, vješt s loptom, pogodio za 2:2 u 58.minuti. Zdenko Turudić je sigurno odigrao posljednjih 10-ak minuta. Iskusni lisac, trener Mario Oršulić vješto je kormilario plavim brodom, izgubio je glas tijekom susreta, ali ne dobar glas uspješnog stratega.

Nema se tu šta više dodati, bravo za pobjedu u teškom nadmetanju s kvalitetnim suparnikom. Sada se valja skupiti i okrenuti posljednjem jesenskom nastupu i gostovanju kod Kamena. Ovi jadranaši očito mogu sve.

Poveli su gosti u 2.minuti, poigravanje domaće obrane kaznio je Ivan Repić odmjerenim udarcem sa 16 metara u lijevi kut Čaglja. Poravnao je Žderić u 28.minuti, na drugoj vratnici dočekao je glavom ubačaj s desnog boka i matirao ukopanog Mikačića. Prije odlaska na veliki odmor ponovno prednost imaju gosti, 1:2; strijelac Ivan Primorac nakon gostujućeg glavometa u petercu pokraj promatrača iz obrane Jadrana LP.

Potpuni preokret kreće u 58.minuti, Mario Marić s lijeve strane gostujućeg šesnaesterca hvata na krivoj nozi Mikačića i 2:2. Vodstvo jadranašima 3:2 donosi, a tko drugi, Abel Kalfić, 11 njegov pogodak, nakon dobro odigrane kombinacije domaćih.

Konačnih 4:2 u 90.minuti postavlja Marko Musulin iz kontre, prethodno su sve odradili Mario Marić i Ivan Paponja.

REZULTATI 15.KOLA 3 HNL – JUG: Jadran LP – Split 4:2, Zagora – Neretvanac 1:2, Zmaj (M) – OSK 1:0, HV Posedarje – GOŠK Dubrovnik 1919 2:1, Primorac (B) – Urania 0:0, Vodice – BŠK Zmaj 5:3, Neretva – Hrvace 0:0, u nadjelju Sloga – Uskok. (jv)