21. KOLO 1. HRL (ž): Koka ipak prejaka za Malene

Koka je i drugi puta ove sezone bila uspješnija od pločanskog prvoligaša. Lakše od očekivanog Varaždinke su apsolvirale gostovanje na ušću Neretve, bez svoje najbolje igračice Renate Vladimir Dalmatinke objektivno nisu mogle više. Učitelj (Canjuga) slavio je protiv učenika (Jerković).

Dobro su se domaće rezultatski držale do 22. minute kada je na semaforu svijetlilo 9:9, međutim u završnih osam minuta prvog dijela gošće serijom 5:0 prave, kasnije će se pokazati, odlučujuću prednost. Na veliki odmor, u svlačionice, otišlo se rezultatom 9:14.

U nastavku donekle ravnopravno nadmetanje gledamo do 42. minute kada je domaćin još uvijek na zaostatku iz prvog dijela (13:18). Do kraja gošće čvrstom obranom i brzom tranzicijom dolaze do najvećih +9 u 59.minuti da bi Dalmatinke pogotkom Ive Žderić u posljednjoj minuti zaključile zaostatak na podnošljivih – 8. Sve u svemu solidno izdanje Dalmatinke, bilo je dobrih minuta u oba smjera ali to je bilo nedovoljno protiv kvalitetnijeg i homogenijeg protivnika.

Svakako moramo spomenuti humanu gestu pločanskog rukometnog kluba koji će ukupan iznos od prodanih ulaznica uplatiti za liječenje male dvogodišnje Riječanke Mile Rončević.

U sljedećem, 22. kolu, Dalmatinka će upisati bodove bez borbe (10:0) protiv Zameta koji je odustao od natjecanja.

DALMATINKA – KOKA 17:25 (9:14)

Dom sportova. Gledatelja 150. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica). Nadzornik: Goradan Vukušić (Zagreb).

DALMATINKA: Petra Marinović (10), Petra Sršen (1), Andrijana Vlatka Jelčić; Lucija Cvijanović, Lana Jarak 1, Anđela Sušak, Anđela Zelić 2, Ema Barbir 1, Magdalena Žderić 1, Josipa Oršulić 6(4), Matea Krilić, Iva Žderić 4, Gabrijela Čupić, Anamarija Nikolac, Andrea Klarić 2. TRENER: Ivan Jerković

KOKA: Lea Beličev (10+1), Sara Šopar (1); Tea Jalušić 1, Lea Balajić 1, Katarina Mrazović 6, Sara Rogina 1, Terezija Ćurić 1, Marija Jurčić 1, Sandra Bešenić, Jelena Blažek 4, Lana Bartolić, Suzana Furjan 4(2), Matilda Mrazović, Ines Domjan 6. TRENER: Vladimir Canjuga

SEDMERCI: Dalmatinka 4/5, Koka 2/2. ISKLJUČENJA: Dalmatinka -, Koka 6 minuta (Jurčić, Blažek, M. Mrazović).

IGRAČICA UTAKMICE: Katarina Mrazović

Tekst i foto: Jurica Vukojević